Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért tört be a szélvédő?

Miért tört be a szélvédő?

Figyelt kérdés
Kint hagytuk a kocsinkat, nem álltunk be a garázsba, nem tudtuk hogy fog esni a hó. Reggelre a hó is rá fagyott, beindítottuk, ment kb.10 percet, de nem olvadt le. Közben maxon ment a fűtés is. Kimentem, letakarítottam, beültem, fagyállót még fújtam rá, utána bementem. Mire vissza kijöttem, a szélvédő keresztbe szétrepedt. Miért történt ez? Van valami összefüggés?
2023. febr. 4. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy kapott a szélvédő egy követ, és a hideg megtette a többit. Kolléga legalábbis így járt, és reggelre végigrepet neki, szintén ilyenkor télen.
2023. febr. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hősokk. Általános iskola fizika óra.
2023. febr. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat.
2023. febr. 4. 09:41
 4/9 A kérdező kommentje:
És ha elviszem szélvédőshöz, akkor muszáj lecserélni, vagy lehet pasztázni is? Mert van egy Suoerbem is, annak nekirepitettek egy követ, széjjelrepedt az egész, de a szélvédős azt mondta, hogy felesleges cserélni, bepasztázza
2023. febr. 4. 09:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kívülről a nagyon hideg, belülről a nagyon meleg. És szegény szélvédő nem tudott megbirkózni a nagy hőkülönbséggel. Ezért nem szabad maxra tekerni a fűtést. Elég a 16 fokos levegő is, az is leolvassza a szélvédőt.
2023. febr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már cserélni kell.
2023. febr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyire van megrepedve, lehet hogy javítható. Vidd el gyorsan szélvédőshöz, míg nem reped még jobban meg, majd ő megmondja.
2023. febr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Repedtet mindig cserélni kellene, normális helyen műszakin sem megy át.

És nem csak azért, mert zavar a kilátásban, hanem mert a szélvédő is teherviselő elem

2023. febr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

már megmvolt sérülve valahol, csak nem láttad (kőfelverődés)

Amúgy edzett üvegről van szó, bírja a hideget meleget.

2023. febr. 5. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!