Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az ilyen elektromos gördeszkas...

Az ilyen elektromos gördeszkaszerűségekre nincs semmilyen szabályozás?

Figyelt kérdés

Nem vagyok az ilyen "ticcsák be", meg feljelentgetős hozzáállású ember. De szerintem rohadt veszélyes!

Az utcánkban van egy ilyen 40 év körüli fószer, aki rendszeresen ilyennel jár. Egy deszka, alatta négy kicsi kerék, meg valami elektromos hajtás. Repeszt vele 40-50 km/h-s sebességgel simán. Az autók tempóját tartja vele. Nincs rajta semmilyen jelzőberendezés, se féklámpa, se index.

Nincs semmilyen védelem. Nem lehet mibe kapaszkodni. A vezetőjén nincs semmilyen védőruha. Se bukósisak. A kis kerék miatt egy nagyobb kátyú vagy egy elnézett járdaszegély a nagy sebesség miatt simán lehet életveszélyes.

Ez így teljesen legális? Fura nekem hogy pl a robogókra olyan szigorú szabályozás van, erre ami sokkal veszélyesebbnek tűnik, meg semmilyen...


2023. febr. 4. 10:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%

"Nincs semmilyen védelem. Nem lehet mibe kapaszkodni. A vezetőjén nincs semmilyen védőruha. Se bukósisak. A kis kerék miatt egy nagyobb kátyú vagy egy elnézett járdaszegély a nagy sebesség miatt simán lehet életveszélyes."


És ez téged miért is érdekel? Azt mondod nem vagy "ilyen" hozzáállású ember, ehhez képest olyan dolog szúr neked szemet, amihez az égvilágon semmi közöd nincsen, szóval de, rohadtul ilyen ember vagy. Minden szar, minden rossz, ezekamaifiatalok, bezzegamiidőnkben... és a többi.

2023. febr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Megkell verni.
2023. febr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ha valaki leugrik a tetőről, hagyjam nyugodtan, mert mit érdekel az engem semmi közöm hozzá?! Fröcsögsz a "jóidulattól".

22 évesen mondjam egy 40 évesre, hogy "ezekamaifiatalok, bezzegamiidőnkben..."?! :D

2023. febr. 4. 12:22
 4/14 anonim ***** válasza:
12%

"Ha valaki leugrik a tetőről, hagyjam nyugodtan, mert mit érdekel az engem semmi közöm hozzá?!"


Így van. Mert miért érdekeljen? Foglalkozz magaddal és a szeretteiddel. Aki hülye, az úgy jár, ahogy. Nem a te dolgod.

2023. febr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Oké, majd ha esetleg a te gyerekedet üti el, én is azt fogom válaszolni, hogy mit érdekel, ne foglalkozz vele! Így jártál és kész, törődj a saját dolgoddal!


Akkor még egyszer ha nem volt elég világos: Nem az a célom, hogy konkréten azzal illetővel hogy tudnák kicseszni. Nem is ismerem, csak látásból. Hanem nem értem, hogy ha pl egy 50-es robogóra szigorú szabályok vannak: jogosítvány kell hozzá, bukósisak kell hozzá, nem mehetsz vele 45 km/h-nál gyorsabban, stb..., sőt, még egy kerékpárra is vannak Kresz szabályok, akkor egy ilyen járműre miért nincs semmilyen szabályozás?! Már ha tényleg így van, mert fogalmam sincs.

De tudom, ismerem az álláspontodat: mindenki sz@rjon mindenre és mindenkire és még véletlenül se érdekeljék ilyen kérdések! Megkérdezni is tilos! Már szóróm is a hamut a fejemre, mert ilyen eretnek kérdést egyáltalán fel mertem tenni!

2023. febr. 4. 12:49
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

1. és 5. válaszoló, fogd vissza magad! Bárkit érdekelhet, ha lát valamit, hogy az miért úgy van, jó-e úgy, stb. Ha jobban megismeri a törvényeket, szabályozást, csak javára lehet. Mondjuk nem tőled fogja megismerni, de hátha értelmes ember is fog válaszolni.

Én nem láttam még ilyet, kérdező, de engem is érdekelne, milyen szabályok vannak! Remélem, jön hasznos válasz.

2023. febr. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

"Ha valaki leugrik a tetőről, hagyjam nyugodtan, mert mit érdekel az engem semmi közöm hozzá?!"

Először is, egy elektromos gördeszkát az öngyilkossághoz hasonlítani nettó nevetséges, bruttó érzéketlen parasztság. Másodszor: jogi kötelességed jelenteni az illetékeseknek, ha valaki öngyilkos akar lenni, ellenben semmilyen kötelezettséged nincsen arra vonatkozóan, hogy beleszólj mások dolgába. Érzed a különbséget a szituáció és az idióta példád között? Eléggé jelentős.


"22 évesen"

Az égvilágon semmit nem jelent. Pont rossz embernek mondod ezt amúgy, mert én például azt is mondtam mindig, hogy 18 évesen nem válik senki felnőtté, csak nagykorúvá. A fizikai és mentális kor nem ugyanaz. A fizikai kor az fix, a mentális nem. Valaki 16 évesen érettebb és "felnőttebb", mint más 30 évesen. Az ellentéte is igaz, itt vagy rá példának: egy 22 éves is lehet ugyanolyan besavanyodott, mint egy 60 éves.


"Fröcsögsz a "jóidulattól".

Ki a rosszindulatú? Aki a maga dolgával törődik, vagy az, aki mások szórakozásába pofázik bele? Előbbi már csak logikailag sem lehet az. Na, az vagyok én.


#6

Nem tudom ki az 5. válaszoló", mert úgy látom lettek itt törölve válaszok közben, de az nem én (#5) voltam. Nem tudom mit írt, nem is érdekel, de nem azonosulok senki véleményével.


"engem is érdekelne, milyen szabályok vannak"

Őőőőőő semmilyen? Pont ez a lényeg. Pont ez az egész téma lényege. Szóval nem tudom hogy szerinted ő mit tanulhatna és hogy te mit akarsz tanulni. Pont erről van szó, hogy nincsen szabály és a kérdező emiatt hisztizik, hogy nincsen szabály.

2023. febr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

"de az nem én (#5) voltam"


Akarom mondani #1 voltam. Hallod már én is kezdek összevissza beszélni.

2023. febr. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"aki mások szórakozásába pofázik bele"


"Kedves" 7-es!

Idézd már be légy szíves, hogy hol írtam én olyat, hogy azért kérdezem, mert ezt a konkrét illetőt meg akarom verni, vagy önkéntes rendőrt szeretnék játszani?!

Mert én egy szóval se írtam ilyet. Ez mid a te agyszüleményed és te költötted hozzá, mert valamiért ezt vetted a fejedbe amihez makacsul ragaszkodsz úgy,hogy nem is ismersz. (Nyilván mindenki magából indul ki.) Ugye az minden kétséget kizár, hogy nem emiatt kérdeztem?! És ez a feltételezés is részedről csupa jóindulatból történt, ugye?

2023. febr. 4. 16:10
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

"Mert én egy szóval se írtam ilyet"

Én meg egy szóval sem írtam, hogy te írtál ilyet. Még be is idézted tőlem, hogy "aki mások szórakozásába pofázik bele", itt én hol utalok arra, hogy te bárkit meg akarnál verni?


Az én agyszüleményem biztosan nem. Nem vagy véletlenül skizofrén?

2023. febr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!