Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez a helyes kúpgörgős kerékcsa...

Ez a helyes kúpgörgős kerékcsapágy beállítás dobféknél?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Most cseréltünk fékdobban kúpgörgős kerékcsapágyat (agyas fékdob), szerintem jól állítottuk be, de elbizonytalanodtam az interneten talált válaszok miatt.


Itt az oldalon találtam kérdéseket ezzel kapcsolatban, de a hozzájuk tartozó válaszok szemben állnak egymással. Az interneten más oldalakon, fórumokon nem találtam, kifejezetten ehhez választ.


Tehát felraktuk a fékdobot és a koronás anyát addig húztam amíg nem kotyogott, nem mozgott a kerék, de könnyen szorulás mentesen elfordult.


Aztán rá engedtük a súlyt és vissza emeltük. Megrángattuk, fent-lent és oldalt és ha kotyogott, mozgott, akkor finoman állítottunk a koronás anyán. Ezt ismételgettük amíg nem kotyogott, mozgott, de könnyen elfordult.

Utána biztosítottuk sasszeggel.


Ez a helyesbeállítás?


Köszönöm a válaszokat.



2023. febr. 5. 13:14
 1/1 A kérdező kommentje:

Találtam egy videót:

https://www.youtube.com/watch?v=tmRkkKnYTdU&t=168s


Ez alapán csináltam. Tökéletes.

2023. márc. 16. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!