Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2013-as Ford fiesta. A napi...

Baraka85 kérdése:

2013-as Ford fiesta. A napi számláló nem mér pontosan most kaptam a cégtől egy másik helyett. 78 km-re járok dolgozni de ezzel csak 73ra? Mi lehet a baj!

Figyelt kérdés

#autó #elektronika #Ford #Fiesta #Téves működés
2023. febr. 5. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincsenek más átmérőjű kerék a cégesen?
2023. febr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
15" a gyári és akkora is van rajta először erre gondoltam én is de sajnos nem
2023. febr. 5. 16:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor, sajnos nincs ötletem, maximum az, hogy telefonon valami gps sebességmérővel vesd össze a kocsi sebességmérő óráját, hogy az pontos-e.
2023. febr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A felni átmérője nem sokat mond arról, hogy megfelelő méretű gumi van-e rajta.
2023. febr. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 úgy úgy, a kerék külső átmérője a lényeg, nem a felnié.


Vagy másfelé megy a kérdező ezzel a kocsival. :D

2023. febr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gondolom a 78km a másik autóval volt, tehát valamelyik orája vagy kereke nem volt oké! De tudjuk, hogy az autók kilométerórája eleve pontatlan, és sebességben többet mutat, ebből kifolyólag a távolsággal is csalhat.

Üsd be inkább a google maps-ba az útvonaladat, vagy ha van okosórád, akkor azzal is tudsz távolságot mérni, pl kerékpározás módban, és az legalább GPS alapon fogja mérni, tehát biztos pontos. De telefonra is vannak kerépáros programok, amik szintén GPS alapon mérnek megtett távot.

2023. febr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ma csináltam egy tesztet pont a kérdésedből kifolyólag. Kocsim órája szerint pont 30km-re van a munkahelyem, az okosórám GPS-es távolságmérője szerint meg 400méterrel közelebbre :), a googlem maps szerint meg 29,7km-re, most 100 méter ide vagy oda már nem számít. A kocsimon a gyári méretnek megfelelő gumi van, és ezek szerint azért viszonylag pontos. Nekem is érdemes volna egy hasonló tesztet megnézni, vagy legalább a google mapsban megnézni melyik távolság a mérvadó.
2023. febr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!