Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezen az autón a szélességjelző...

Ezen az autón a szélességjelző egyben az irányjelző?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=gXpQChId-Nc


2:05-től látható, ahogyan villog. Meg az is látható, hogy nincs külön oldalirányjelző.



2023. febr. 5. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Amerikai modellekbe így szokott lenni
2023. febr. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Így még nem láttam soha. Eszerint a régebbi autókon volt így. Az újakon biztosan nem így van, azoknál rendesen ki van alakítva az irányjelző oldalt is, például a visszapillantóban, mint Európában.
2023. febr. 5. 19:55
 3/12 anonim ***** válasza:

usa autókon nincs kifejezett oldalindex.


elöl az index viszont egyben szokott helyzetjelző is lenni

2023. febr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sőt, még olyat is láthatsz, mert Észak-Amerikában legális és a 90-es évekig úgy gyártották az autókat, hogy piros színű az irányjelző (azóta van kutatás arra, hogy több a ráfutásos baleset a pirossal, mint a sárgával). A múltkor én Budán is láttam egy ukrán rendszámú Porsche Cayenne-t piros irányjelzővel, kár, hogy rendőr nem látta.
2023. febr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A jóindulat, az...
2023. febr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#4


Ha ukrán rendszámos volt, akkor hiába látta volna magyar rendőr. Ukrajna nem uniós ország, nem vonatkozik rá az uniós jogszabály. Nem tudom az ottani szabályokat, de én is láttam már ukrán rendszámos, amerikai piacos Audi Q5-öt piros irányjelzővel. Lehet, hogy ott nem igazán érdekli a rendőröket ez, pláne, hogy most még háború is van, az a legkisebb gondjuk, hogy milyen színű az irányjelző.

2023. febr. 5. 21:33
 7/12 anonim ***** válasza:

Én 20 éve járok magyar rendszámmal úgy.


Egyszer jöttek belém hátulról, de akkor kuka egyenes úton megálltam a sor végén, és a baromnak nem volt elég 100 wattnyi féklámpa fénnyel.

2023. febr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7


Műszakin mit mondanak?

2023. febr. 5. 21:42
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
#6 Attól, hogy az ukránra nem érvényes saját országában a szabály, aki Magyarországon közlekedik, annak be kell tartania az itteni szabályokat...
2023. febr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én sem mehetek ki az osztrák/német decibelkorlátozott helyekre sportdobbal a motoron azt kiabálva, hogy otthon nincs korlátozva.
2023. febr. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!