Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kondenzátor választáshoz...

Goreh kérdése:

Kondenzátor választáshoz kellene segítség egy autós mélynyomó/erősítő teljes kiszolgálása végett. Pulzáló basszusok vannak "ütésszerűek" helyett. (?)

Figyelt kérdés

Szóval hardtechno, techhouse, hardcore és hardstyle-okat hallgatok legtöbbször az autóban és legtöbbjükben igencsak éles, feszes basszusok vannak jelen. Úgy gondolom a hangrendszeremben minőségében vagy tételeiben valami hiányzik, úgyanis leginkább pulzáló basszust kapok és olykor basszusütemek is kiesnek bizonyos ütemszámnál.


Jelenleg egy Pyle Red Label mélynyomót használok, amely 800 watt maximum, névleges (továbbiakban RMS) 400 watt teljesítményű 4 ohm ellenállással. Ezt egy SIOUX XA1000-II "1000 wattos" 2 csatornás erősítő hajt, mely hídban 350 watt RMS-re képes 4 ohmon. A kocsiban jelenleg egy 74Ah-s Exide akksi van (ha jól emlékszem 2 éves, de nem több). A fejegység Alpine iDA X305S (nem hiszem, hogy számít).


A hanggal nincs bajom, elég hangos és azért bőven érzem azt a rezgést a mellkasomban olykor. Erősebb mélyeknél nem érzékeltem eddig a fényszórók vagy a utastéri lámpák pislákolását. Tudom az aranyszabályt, hogy 1000 rms wattra 1 farad kell (innen kalkulálhatnék 0,5 faradosra kb, de egy elhíresült 1200-as Renegade-t kapnék már annyiért), persze azt is, hogy valaki 2-3 faradosat is odacsap ugyanennyi wattra. Nyilván az is megvan, hogy egy kondi helyett vegyek egy mégjobb minőségű erősítőt (ha tényleg ez van, minden szakmai ajánlást meghallgatok). Azonban esélyesebbnek tartom, hogy ilyen rövid idő alatt, hirtelen nem tud annyi energiát kiszivattyúzni az akksiból az erősítő, ezért gondoltam a kondira.


- Tisztában vagyok a kondi veszélyével, esetleges hátulütőivel. Beszerelés is megvan elméletben, de más tapasztalatokat meghallgatnék ugyanúgy :D -



2023. febr. 11. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
A leírás alapján szerintem túl van vezérelve az erősítő.
2023. febr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Torzítást nem nagyon veszek észre, de legalábbis nem alacsony hangerőnél. Az erősítőn állítható bass boost úgy emlékszem egész minimális vagy nincs. RMS teljesítmény konkrétan alul marad valamennyivel a hangszóróétól és emelett a 'level' sincs tökig tekerve az erősítőn. Esetleg kifejtenéd bővebben miből gondolod, vagy miből következik, jelenleg én ezt ezek alapján nem látom?
2023. febr. 11. 23:00
 3/3 A kérdező kommentje:
Meglehet viszont, hogy a frekvenciatartomány túl lett húzva. Nem emlékszem, hogy 200 Hz főlé lett e egyáltalán tekerve, de majd megnézem.
2023. febr. 11. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!