Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Romániában, beíratlan motorker...

Romániában, beíratlan motorkerékpárt, jogsi nélkül szabad taszítani az úton?

Figyelt kérdés

Nem az úttest közepére gondolok itt, hanem az út szélére, nem zavarva a forgalmat. Van egy full crossom, nincs beírva és nem is lehet az ilyet, jogsim meg nincs, és taszíthatom közúton? Román törvények szerint kérdezem.

Úgy tudom, hogy olyankor én is gyalogosnak minősülök, tehát, szabad tolnom akár meddig (ha van jogsi ha nincs, ha beírt a motor ha nem), csak felülnöm nem szabad rá. Meg büntetnek ha az út szélén (az úttest melett) tolom? Vagy már ahhoz is be kell íratni a cuccost, és jogsi kell, hogy csak tolhassam?

Ti mit tudtok? Gond nélkül tolhatom?



2023. febr. 14. 10:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Román törvényeket nem tudom. Nálunk nem tolhatod, mert az is vezetésnek számít.


Cross motorozáshoz szerintem alap egy tréler. Vannak ilyen kisebb, motorokhoz valók. 4-5000 körül béreltem egy napra legutóbb.

2023. febr. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Én csak kb. 150m-et kéne toljam közúton, onnat már szabad a már menni.

Ja és nem mesze tőlünk, 3 percre, van egy szerelő, ha egy gumi csere kell, vagy akármi romlik, javítani kell, finomítani rajta, kuplung, váltó stb... fasza lenne, ha oda tolhatnám, arra a pár száz méterre, és nem kéne ezért tréler.

Na, de mindegy, a téma az, hogy a törvény engedi-e.

2023. febr. 14. 10:41
 3/13 anonim ***** válasza:

Kérdezz meg egy román rendőrt.

Én abban sem vagyok biztos, ahol motorozol szabályos-e. Nálunk az erdei út is közút, kivéve magánterület.

2023. febr. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igaz, jobban járok, ha megkérdezek egy román rendőrt, biztos, hogy pontos választ tud adni. Csak gondoltam inkább előbb megkérdezlek Titeket.
2023. febr. 14. 14:18
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
hát 150m miatt én nem aggódnék, nálunk (a környéken) kutya nem szól miatta hiába szabálytalan
2023. febr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Itthon még a sisakot is fel kell venni, ha tolni akarjuk a nagy motorokat.
2023. febr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
na ne mááár... Csak viccelsz nem?
2023. febr. 14. 19:41
 8/13 anonim ***** válasza:
Sajnos nem vicc, ez a jogszabály.
2023. febr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 veterán vas ***** válasza:

Romániában élsz, ehhez képest nem ismered a román KRESz-t, de a magyar szabályokra képes vagy azt mondani hogy vicc?


Inkább ne kérdezz semmit! :(

2023. febr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#7 Nem vicc. A segédmotoros kerékpárral gyalogosnak számítasz, ha tolod, bármi mással vezetőnek, és vezetni csak becsatolt bukósisakkal lehet. (Az más kérdés, hogy ha becsatolva a fejed búbjára teszed épp annyira, hogy ne essen le, az legális.)


Amúgy ezért paradox, hogy lehet a járdán parkolni, mert ugye gépjármű nem hajthat a járdára. Még ha le is állsz a járda mellett, és tolva viszed fel, akkor is "vezetsz" a járdán.

2023. febr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!