Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek egy diesel autónak...

Szerintetek egy diesel autónak mitől nőhet meg hírtelen a fogyasztása?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Érdeklődnék hogy szerintetek mitől lehet az hogy szinte egyik hétről a másikra kb. 1literrel többet eszik az autóm? Azt veszem észre hogy bárhol tankolok az üzemanyag mutatója csak úgy “esik” lefelé a 0 közelébe!

Mitől lehet ez szerintetek?

Megnéztük és folyni nem folyik az üzemanyag belőle sehol!

Könnyen indul,szépen megy és a menetteljesítményében sem érzek semmiféle változást. Füstje sincs sem hidegen sem melegen az autónak!

Ez még nem részecskeszürős gyárilag így az sem lehet hogy az öntisztítási folyamata miatt küldene be plusz üzemanyagot és ezért venném ezt észre.

Kb. Napi 40km-re járok vele dolgozni ami kb abból áll hogy 30% város 70% országút és mindig ugyanazon az útvonalon megyek!(oda 20 vissza 20km) Valaki azt is mondta nekem hogy lehet rossz vagy elromlott a termosztát de nemhiszem mert az tavaly lett egy újra kicserélve és àltalában már 7-8km után már teljesen bemelegedik a motor

azaz beáll a vízhőfok mutatóm középre és jó forró levegőt is fúj az utastérben.

Van aki aztmondta hogy ez lehet a hideg miatt is,de ezt a lehetőséget csak azért vetem el mert tavaly is volt tèl és ilyen hideg is,viszont akkor nem csinàlt ilyet,max 1-2dl-rel ha több lett a fogyasztásom.

Ki mire tippel? Mi okozhat ilyesmit vagy ti esetleg tapasztaltatok hasonlót mostanában?

Rossz minőségű lenne az üzemanyag amit tankolok? (Többnyire Omw és Mol kúton szoktam tankolni a sima normál gázolajat!) Érdemes lenne megpróbálni mondjuk egy Omw maxmotion-t a sima gázolaj helyett vagy felesleges?

Egyébként pàr ismerősöm is panaszkodott mostanàban hasonlóan! Akár benzines akár diesel autójuk van.



2023. febr. 16. 22:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez a problémám, rengeteget fogyaszt. A turbó az oda volt, a tömítés, nyomta az olajat a motorra, meg tűzveszélyes volt már, de ezt most megcsináltattam. Injektor akkor nem lehet ha ne mfüstöl. Bár ne mtudom ez mennyire függ össze, de a turbót hogy megcsinálták, most egy kicsit jobb lett a fogyasztás.
2023. febr. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Tavaly nyár elején nekem is behalt a turbóm és akkor a szerelőm levette elküldték egy direkt ezzel foglalkozó cègnek és felújították úgyhogy nemhinném hogy azzal lesz a gond. Illetve megy is az autó rendesen ahogy eddig is tette,csak sajnos mégis ottvan ez a fogyasztásbeli gond.

2023. febr. 16. 22:57
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Én is az üzemanyagra tippelek hogy valamit tettek bele hogy előbb elfogyjon :D és még többet tankoljunk. Meg kéne nézesd, a motorral lehet valami probléma, vagy valamelyik alkatrésszel, esetleg olyan a műszaki állapota, ami ezt okozza. Idős autó?
2023. febr. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
[link] ilyen sok oka lehet, vidd szerelőhöz
2023. febr. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Műszaki szempontból én mindig a lehető legnagyobb rendben szoktam tartani,igaz hogy idén lesz 20 éves az autó,de nagyon rendben van tartva!

Akkor ezek szerint jobb lenne ha beszélnék a szerelőmmel hogy ő járjon utána a dolgoknak?

2023. febr. 17. 06:10
 6/14 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet. Injektorok, nagynyomású rendszer hiba például.
2023. febr. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Megint a nagy becsben tartott őskövület, közben meg a szerelőt nem lát, ha egyértelműen valami gondja van. Hátha majd a net népe megoldja.

Vidd el szerelőhöz, millió meg egy oka lehet, még egyszerűbb technikánál is.

2023. febr. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A légszűrőt is meg kellene nézni, a termosztátot pedig ellenőrizni nem csak hinni a működésében.
2023. febr. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy hét, napi 40 km. 200 km-es etapból nem vonnék le messzemenő következtetéseket. Több teletankot kijárva, a tankolásokat írva, fogyasztást számolva lehet valamit mondani.

Ilyen rövid távon, lehet hogy hidgebb volt, mint korábban, jobban siettél, jobban nyomtad, szembeszél fújt, előző héten meg hátszél. Stb.

A mutatóesésből se vonnék le következtetéseket. Nekem pl mindkét dízelem olyan, hogy teletankolva 200 km-t kell megtennem ahhoz, hogy egyáltalán megmozduljon a mutató. Onnantól kb féltankig is csak lassan fogy. Féltanktól lefelé viszont zuhan, mivel nem szimmetrikus a tank alakja. De ettől még ugyanannyit fogyaszt az autó.

2023. febr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hatos: Sajnos én is ettől félek,viszont hallottam már olyat hogy akkor vagy nehezebben indulna ha hibás valami a rendszerben,vagy füstölne (jelen esetben feketét kéne neki tudtommal) esetleg erőtlenebb lenne,de nálam jelenleg egyik sem áll fent,viszont ettől nem lehetetlen hogy itt hibásodott meg valami.

Egyébként ez még elég egyszerű szerkezet mert elektromos adagolós és porlasztós

Sem dpf sem kettőstömegű nincs benne,ezért is szeretem nagyon mert nincs tele ilyen drága alkatrészekkel!


Hetes: Nagy becsben tartott az biztos! Szerintem nem őskövület mert egy jó konstrukció hiába nem mai gyerek már,megbízhatóságban rengeteg mai autót megverne szerintem!

Szerelőhöz akkor szoktam vinni ha valami gondja van vagy kötelező szervízre szorul! Csak azért kérdeztem meg itt hátha valaki járt már hasonlóan és tud valami kézenfekvő megoldást rá.

Már egyébként egyeztettem a szerelőmmel azt mondta kedd reggel vigyem és megnézi!


Nyolcas: Az összes szűrő és motorolaj kb. 6000km-rel ezelőtt volt cserélve úgyhogy nem hiszem hogy ez lesz a gondja,de egy légszűrőt én is ki tudok venni esetleg holnap erre ránézek köszi a tippet!

Termosztátnál meg nem csak kimondottan a műszerfalon levő vízhőfokmérőre hagyatkozom hanem láttam régebben egy olyat hogy felnyitott motorháztetőnél pár perc járatás után meg kell fogni a hűtő mindkét oldalán levő bemenő csövet és úgy is lehet a termosztátot tesztelni benne! Na én ezt megcsináltam pár perc járatás után és akkor nem melegszik még,viszont megcsináltam munkából hazajövet is 20km után itthon és akkor már egyformán meleg volt a két nagy vízcső így bízom benne hogy ez így jó.


kilences: Igazad lehet! Most úgy lesz hogy félig van a tank az már kb kihúzza addig amíg elviszem a szerelőnél hogy megnézze és még marad benne neki is elegendő üzemanyag akkor járatni,próbakörre stb.. miután elhozom teletankolom és így fogom csinàlni ahogy írtad és meglátom hogyan alakul!

2023. febr. 18. 00:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!