Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nagyon füstölő autókat...

A nagyon füstölő autókat miért nem szedi ki a rendőrség? Némelyiket minden nap látom, olyan büdös kék füstöt húz mint a rohadás.

Figyelt kérdés
2023. febr. 17. 04:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert jelenleg nincs törvény ami alapján helyszíni igazoltatásnál ki lehetne őket szedni a forgalomból. Bár engem is zavar mikor előttem nyomja a sűrű kékes füstöt én meg szagoljam. Viszont műszakin instant bukta ha nem teljesítni a környezetvédelmi normát, olajzabálással többnyire meg nem fogja teljesíteni.
2023. febr. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
37%

Egyrészt mert erre nehéz büntetni. Egy kis füstért max elvehetné a forgalmit soron kívüli műszaki stb.

Másrészt nem éri meg, mármint ár-érték arányban a büntetés a befektetett energiához képest

2023. febr. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ilyen dolgok betartatásához nincs elég ember és kapacitás, meg persze sok idő a papírmunka. Engem például az zavar nagyon amikor egy furgonnak a lámpája az égbe világít a kerékdob hátul meg súrolja a gumit mert vagy másfél tonna túlsúllyal közlekedik, a fékhatás meg gyakorlatilag a nullával egyenlő. A rendőrnek mégsem jut eszébe megállítani.
2023. febr. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs arra kapacitás, hogy minden elégtelen műszaki állapotú autót kiszedjenek és megállítsanak. Én személy szerint láttam már rá példát hogy nagyon kormoló dízel Volkswagent kiszedett a rendőr egy fekete füstös gyorsítás után vidéken, de van ennél nagyobb bajuk is, vagy egyszerűen nem éri meg nekik időt áldozni erre.


Inkább a műszaki vizsgánál kéne keresni a problémát. Az, hogy csak pénz kérdése mennyit lát a kamera, meg hogy odatolnak-e mondjuk egy ilyen füstölő autó helyett egy egészségeset a kibocsátás mérés erejéig, sokkal inkább a probléma. De ameddig a nyugat-európai árak és balkáni keresetek országa vagyunk, sajnos az emberek elég nagy része jár ilyen lepukkant autókkal és használja ki az ilyen lehetőségeket, mert egyszerűen ha normálisan megcsinálná vagy venne jobbat az a megélhetéshez szükséges keretéből venné el a pénzt. Természetesen ez nem indok arra hogy egy korrupt rendszerben működünk, de a probléma gyökere itt van, és ezzel nemhogy nem tudunk semmit kezdeni, hanem egyre jobban csúszunk bele.

2023. febr. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A komoly bűnözők elfogására sincs elegendő kapacitás, hát még az ilyen autókra.
2023. febr. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Azért nem egy "kis füst", meg nem csak engem zavar, csak 1 ilyen autó hány alkalommal megy át több városon, és ez csak 1.

Ezt nem értem miért nem lehet büntetni, bezzeg a kerti égetéseknél hatalmas a nemtetszés.

Vannak rendőrök, nem igaz higy nincsenek, csak az egyik fele kint a határon "véd" a masik fele meg bujkál a 30as tábla utáni bokrok takarásában.

Múltkor figyeltem mert sétáltam, kb 10 perc is volt amíg megmaradt azon az 1 útszakaszon a füst. És kitudja mennyi ilyen van.

2023. febr. 17. 08:37
 7/18 A kérdező kommentje:
Műszaki vizsga? Ne már. Amit már venni is lehet? Személyesen ismerek akik fotóznak kocsikat másik rendszámmal.
2023. febr. 17. 08:39
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Az enyhe kék füst még elmegy, de amikor a tahószállító platós transporteren bekrepál a turbó, és még fél órát nem látsz a füsttől semmit, na az már tréfásabb.

Bár azért nem kezdenek ezekkel semmit, mert kb 500km-t el tudnak velük menni, aztán megáll magától, mintha horgonyt vetne.

Egy 2000 utáni verda összes érzékelője nem tűr túl sok motorkopást.

Szerencsére?

Anno amikor az 1.7 dízel kadettal akkora füstöket eregettem, hogy égett a pofám miatta. Papikától vett hétvégézős opel, még az olajat se ette.

2023. febr. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
A rendőrség nem tud mit kezdeni vele törvényi alapon, majd a következő műszakin megbukik.
2023. febr. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
"bezzeg a kerti égetéseknél hatalmas a nemtetszés." ja hogy te efféle vagy
2023. febr. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!