Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorcserés lenne?

Motorcserés lenne?

Figyelt kérdés
Adott egy 2015-ös ford kuga 1.5 benzines, egyik szervíz hengerfej cserét javasolt másik motorcserét. Az autó jól megy; nem füstöl; a hűtővíz tiszta viszont szivárog a kocsi alatt és buborékok vannak benne 2000km alatt kb 1.5 dl fogy belőle; motorolaj csöpög de a nívópálca szerint nem fogy. Nyomáspróbát csináltak rajta tartja a nyomást. Ezek tipikus jelei a motorblokk repedésnek? Valakinek esetleg volt hasonló tapasztalata?
2023. febr. 18. 08:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Azt te is megtudod nézni hogy hol folyik belőle.

Ha a szerelőnek van egy felesleges motorja akkor azt veled veteti meg .

2023. febr. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha a hűtővíz szivárog, attól még miért kellene megbontani , cserélni a blokkot? Első körben azt kellene megtalálni, hogy honnan csöpög, lehet csak egy bilincset a bűnös. Az olajcsöpögés meg lehet egy szimering , vagy csak egy tömítés.
2023. febr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nettó baromság a motorcsere...


Tömítések, bilincsek átnézése először.

Fektisztitoval tisztára mosni ahol olajos, fagyállós majd menni vele kicsit és kiderül hol szivárog.

2023. febr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Motormosáson volt, ment kb 2-300 km-t, de folyamatosan csepeg az olaj és a víz azt nem tudták megmondani, hogy honnan csak azt hogy összedolgozik a motortérben és motorcserés. A vízhőfok, mutató szerint mindig ugyanott áll egyébként.
2023. febr. 18. 09:28
 5/17 anonim ***** válasza:
De honnan csepeg az olaj????
2023. febr. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Egyik helyen se tudták megállapítani biztosra hogy honnan, annyit mondtak, hogy valahonnan a motorblokkból.
2023. febr. 18. 09:56
 7/17 anonim ***** válasza:
Ok csepeg, de ha a hűtővíz tiszta, csak az is csepeg valahol, akkor én nem látom miért lenne blokkrepedt, vagy hengerfejes, mikor kifele jön minden folyadék.
2023. febr. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem túl nagy zsenik lehettek a szerelők mit ne mondjak....


Ezért mondtam, hogy le kell mosni teljesen tisztára és beindítani.

És egyből kiderül, hogy honnan folyik.

Nem menni vele több 100km-ert hogy minden olajos legyen újra és ne lehessen látni honnan jön.

2023. febr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy motorcsere az túlzás ezért is kérdeztem itt hátha valakinek már volt hasonló. Az a baj, hogy nem tudok alánézni annyira, hogy lássak rendesen mindent, de akkor lehet egy 3. szerelőt is meglátogatok. Köszi a válaszokat
2023. febr. 18. 11:02
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem van hasonló... ezért is írtam, hogy le kell mosni és beindítani és megnézni.


Nekem a hengerfej alól csepeg az olaj de a hengerfejet nem lehet leszedni már sajna, úgy bele vannak gyógyulva a csavarok.

De szerencsére annyira minimális a folyás, hogy pár havonta letörlöm egy ronggyal és kész.


Nagyon sok helyen tud folyni az olaj illetve a víz is simán tud csöpögni csak nyomás alatt így nehezen veszi észre az ember.

Egyből rámondani, hogy motorcsere szerintem nevetséges.


Ha tiszta olaj lenne a víz, az olaj meg tiszta hab és növekedne a szintje akkor azt mondom TALÁN...

Vagy ha sz*r lenne a kompresszió vagy forralná a vizet.

2023. febr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!