Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A BMW előítéletének van alapja?

A BMW előítéletének van alapja?

Figyelt kérdés

Mindenkitől hallom, hogy BMW-t ne vegyek, mert a világ minden pénzét is rá kell költenem majd. Oké, én ezt elfogadom, igazából nem is akarok BMW-t, de elgondolkoztam. Mindenkitől, akitől ezt hallom, egyiküknek sem volt BMW-je, csak hallotta valakinek a valakijétől és mondja tovább.


Szóval ezeknek a pletykáknak van alapja vagy csak a tipikus hülyegyerekektől ered a márka rossz híre, akik padlóig nyomják, de szerviz az nuku? Elsősorban objektív vélemények érdekelnének, olyantól, akiknek volt/van BMW-jük. És ha tényleg rossz tapasztalatotok volt vele, akkor konkrétan mik voltak? Tudtommal az összes márkánál vannak típushibák, tényleg érdekelne, hogy a BMW miben más.



2023. febr. 18. 17:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Van alapja, a BMW-re többet kell költeni egy átlagos autónál. Például a futóműve bonyolultabb, mint mondjuk egy hasonló korú Opelé, így ha cserélni kell (márpedig előbb-utóbb kell), akkor többe kerül. Hasonlóan mondjuk az olaj minősítésében is szigorúbbak a gyári előírások, így egy olajcsere is többe kerül, mint egy "egyszerűbb" autón.


Egy prémium autó fenntartása többe kerül, mint egy hétnöznapié, ezt el kell fogadni. A "világ minden pénzét rá kell költeni" helyzetek sokszor akkor jönnek elő, ha az előző tulaj megpróbálta olcsón megúszni.

2023. febr. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Nekem nem volt vele dolgom viszont jó, ameddig jó utána pedig nem lesz az. Leegyszerűsítve erről van szó.


Ebben az országban azért van negatív elöítélete és teljesen jogosan mert amihez az átlag magyar képes hozzá jutni azok legalább 20 éves modellek. A BMW karbantartási költségei magasak és emiatt a tulajdonosok nem költenek rá csupán amikor jönnek a hibák akkor igyekeznek túladni a kocsin. Ehhez jön hogy sok a tuning hülyegyerek változat sőt a C tipusúak is veszik.


Ez egy presztízs, tekintély márka lenne azonban a sok hülye amikor a papír Suzukiból átül egybe akkor azt hiszik hogy ők is gazdagok lettek.


A mostaniak azért gyulladnak ki mert minden hülyeséget bele kell építeni a motorba amit a környezettudatosságnak tudnak be holott nem az.

2023. febr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

"csak hallotta valakinek a valakijétől és mondja tovább"

Jaj hát igen ez ilyen, a megmondójóskák mindent is jobban tudnak. De amúgy valóban sokat lehet és kell is rájuk költeni, de nem is olcsónak tervezték őket.

2023. febr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Vegyél újat, nem lesz gond
2023. febr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Akkor ez is mind kamu, hogy random letilt az elektronika és csak trailerrel lehet elvinni utána szervizbe? Ha karbantartják, akkor ugyanolyan jó autó, mind bármelyik más?
2023. febr. 18. 22:42
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
Sajnos van alapja. Pl a 2000res dízel E90esek, vagy az újabb F10es 520D-k, amiből annyi kiégettet láttam, hogy félek a közelükben lenni.. Az pedig, hogy minden második durva balesetben BMW van, már tényleg én érzem kínosnak, nem tudom, hogy egy alapvetően nagyon jó, elegáns autó (vannak jó modelljei is a BMW-nek), hogy tudja ennyire bevonzani az összes kretént. Amúgy én Audis vagyok, de volt több BMW is, igaz E30 és E34, amelyek szintén nyűgösek voltak a maguk korában.
2023. febr. 19. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Egyik autó "elektronikája" sem tilt le csak úgy random, ha meg is teszi (kérdés ugye az is, hogy mit tilt le egyáltalán), akkor arra nagyon jó oka lehet. Nem gyártanak olyan autókat szerencsére, amiben egy vezérlőegység random generátorral funkciókat tiltson le.
2023. febr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Rokonom olyan rémtörténekkel hiteget, hogy munkatársának BMW-je volt és egyszer munka után nem tudta elindítani, letiltotta az elektronika. Nem volt előjele és állítólag a szervizben sem csináltak vele semmit a hibakód kiütésén kívül.
2023. febr. 19. 17:36
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Akkor az a szerviz egy kókler hely volt, mivel a hibakód kitörlése önmagában semmit nem javít meg, hogyha nem keresik meg az okát. Vagy ez történt, vagy a rokonod csak ennyit értett meg, vagy ennyit mondtak neki, hibakód törléstől nem fog megjavulni az autó, ha egy olyan súlyos hibát fedezett fel valamelyik vezérlőegysége, ami a motor indítását megakadályozta. Ami megint csak egyáltalán nem BMW specifikus, mivel egytől egyig az összes, fejlett OBD2-es öndiagnosztikával ellátott autó (tehát kb. 2000 óta minden) így működik. De megint csak annyira megfoghatatlan dologról beszélgetünk, hogy mi történt valamikor valakinek a rokonának a munkatársának az ismeretlen évjáratú, állapotú, motorú BMW-jével, amibe elég volt egy szintén ismeretlen hibakódot törölni.... Ez számomra a legenda kategória. Cseréld ki a BMW-t bármilyen random márkára, és lehet az igét terjeszteni.
2023. febr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Dwikee01 válasza:
Engem is le akarnak beszélni pedig csak egy e46 320i-t szeretnék .. pedig mindenen felül lenne ra havi 20-30k a szervizre
2023. febr. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!