Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa C fékcsere mennyibe...

Tkpeter2 kérdése:

Opel Corsa C fékcsere mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Cserélném elöl a tárcsákat+a betéteket, hátul a dobfékben a fékpofákat. Ez anyaggal és munkadíjjal eggyüt kb. mennyibe fog kerülni szerintetek?

2023. febr. 19. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Egy féktárcsa olyan 20 ezer ft, betét 5 e/pár, fékpofák is 5 e/ pár körül. 60-80 ezer az anyag és olyan 30 ezer körül a munkadíj szerintem. 100 ezer körül lesz, ha nem tévedek.
2023. febr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"betét 5 e/pár, fékpofák is 5 e/ pár"

Milyen világban élsz te? Még a legolcsóbb hulladék A.Z.-ból is 15 a fékbetét szett és 13 a fékpofa szett. 5e hogyne... na meg ha 20+5+5 szerinted, akkor hogy lesz a végeredmény 60-80 ezer? xdddd


Jó ár/értékű Textarral számolva kb. 51 ezer az anyag (tárcsa 19e, betét 17, pofa 15). Munkadíj pl. nálunk 35 ezer erre (betét csere 15e, pofa csere 20e). Összesen kb. 85-86 ezer lenne nálunk, nyilván lehet olcsóbb, ha olcsóbb márkát választasz és valami garázsjancsi csinálja, nem pedig normális szerviz, de ha valamin, akkor a féken tényleg nem szabad spórolni.

2023. febr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
#2 Pl. úgy hogy "féktárcsák" 2 db van elől 20+20=40. Fékbetétéket most néztem meg, nagyon max. 10 ezer ft/pár, tehát elől ha rosszindulatúak vagyunk, 20 ezer a fékbetét, fékpofa 2000 ft/ pár az én autómhoz pl., 4000 ft. 40+20+4= 64 ezer ft. Ezt átalakítottam egy olyan árra, ami igaz lehet egy másik átlagautóra is, szóval 60-80. Óradíj 8-15 ezer ft lehet, pár óra alatt kész van, így jött ki a 100 ezer összesen. Ott rontottad el az egész számítást, hogy egy féktárcsát vennél az autóra, pedig 2 van belőle...
2023. febr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Érdemes neten megrendelni, mert akkor jobb, fél-2/3 áron megkapni, mint az Unix-nál.

Kovácsautón 86 ezerből megvan úgy minden Textarból, hogy én két új fékdobot is betettem a kosárba, mert önmagában csak a pofákat nincs értelme cserélni. Szállítási díj meg ekkora összegnél nincs.

2023. febr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#3 Én őszintén nem értem, hogy te mégis hol nézel árakat. Egyikre akkora összeget mondasz, hogy egy Lambo megirigyelné, másiknál meg olyan keveset, hogy garantálom műanyagból van, ha tényleg ilyen olcsón árulják. Szóval menjünk sorba:


"úgy hogy "féktárcsák" 2 db van elől 20+20=40"

TRW tárcsa a "fúj drága unix"-nál 30 ezer. Párban.


"Fékbetétéket most néztem meg, nagyon max. 10 ezer ft/pár, tehát elől ha rosszindulatúak vagyunk, 20 ezer a fékbetét"

Ez stimmel.


"fékpofa 2000 ft/ pár az én autómhoz pl., 4000 ft"

És mégis milyen autó az? Egy matchbox? Kizárt dolog, hogy ilyen olcsó legyen.


Óradíjjal számolni értelmetlen, kb. senki sem csinálja ezt óradíjon, ez fix díjas szokott lenni.


#4 Normális szerviz nem dolgozik hozott áruval, pont emiatt, mert ti kovácstól, meg autodoc-ról rendeltek, aztán a cuccok fele összevissza van csomagolva (kovácsnál), neadjisten hamisítvány (autodocnál). Garázsjancsik biztos beszerelik, hiszen számla nélkül nincs felelősség a vállukon és lefossák az életedet.

2023. febr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

természetesen mindenki azt vesz amit akar

autodoc

corsa c 1.7cdti


1 pár féktárcsa előre 8000ft bilstein

4 első fékbetét 7200ft bilstein

hátsó fékpofakészlet 6000 brembo



ellenőrizzétek le, ha rosszul láttam akkor sorry

2023. febr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 Igen, csak ez autodoc. Se nem bilstein, se nem brembo.
2023. febr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

attól az még nem szar

de van más is hasonló áron

2023. febr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 Nem hát. Én is abszolút rábíznám az életemet egy kétes eredetű kínai hamisítványra, aminek a szerkezete inkább hasonlíthat a buborékfóliára, mint a normális anyagokra, amiből a fékek jobb esetben készülnek.


Nézd. Azt senki sem vitatja, hogy egy viszonteladó, mint pl. az Unix, rárak a termékekre egy tetemes felárat/hasznot. Ez tény. Megkérdőjelezhetetlen. Mondjuk, hogy pl. egy 20 ezres alkatrészt ők beszereznek 8 ezerért (ez egy konkrét valódi példa, amiről tudok). Oké. Ennél olcsóbban lehetetlen beszerezni, elvégre ennyiért adja a gyártó. Szóval minimum 8 ezer forinton kell adni, hogy ne veszítsen rajta pénzt, de haszon még itt sincs. Ehhez képest az Autodoc-on ugyanez jelen pillanatban 6799 forint.


Szóval... az Autodoc vagy veszteséggel árulja a termékeit, vagy amit ott árulnak és elmondásuk szerint "ugyanaz", az nem ugyanaz, hanem egy hulladék hamisítvány. Gondolom nem kell magyarázni, hogy ez első opció egyszerűen lehetetlen, így csak a második marad.

2023. febr. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

lehet hogy ezek már nema régi minőséget hozzák, de ha hamisítvány lenne mint ruhában pl akkor olyan pert akasztanának az autodoc nyakába hogy beszarna

egyébként meg vannak ott lengyel márkák is amik nem szarok

2023. febr. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!