Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Ford Galaxy 1.9...

Berta János 72 kérdése:

Van egy Ford Galaxy 1.9 pdtdi Nem reagál a gázra,nehezen beindul,de 1 perc után leáll! Már minden ki lett cserélve rajta...,nagynyomású szivattyú,szűrő,PD kábelköteg,még minden át lett nézve... 1 hónapja,nem jönnek rá,mi lehet a baj!?

Figyelt kérdés
2023. febr. 20. 06:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Hibakód olvasás történt, vagy csak fejnek téged, mint a tehenet? Ha volt, mit írt?
2023. febr. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ablakemelő kapcsoló
2023. febr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Volt hibakódkeresés...nulla hiba...,egy rakás pénzt költöttem eddig...

Ablakemelő?

2023. febr. 22. 06:43
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 Oké én fogalmaztam rosszul. Nem hibakódolvasás, hanem diagnosztika.
2023. febr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én hülye vagyok hozzá,valamit csinált a szerelő,de én nem tudom mi a különbség a kettő között!
2023. febr. 22. 15:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Hibakódolvasás csak annyi, hogy megnézi milyen hibaüzenetet tárolt el az autó vezérlőegysége. Ezek a hibaüzenetek a szenzorok méréseire alapulnak, azaz sok esetben nem a tényleges hibát mondják meg, hanem csak azt, hogy hol érzékelt hibát. Innentől a szerelő dolga, hogy az üzenetet kiindulási alapként használva megtalálja a hiba tényleges forrását, ez ugyebár a diagnosztika. Sajnos sokszor előfordul a balfék "szerelőkkel", hogy a diagnosztikát egy az egyben kihagyja, ehelyett elkezd értelmetlenül alkatrészeket cserélgetni.


Legegyszerűbben úgy értelmezhető a különbség, hogy képzeld el azt, hogy 60 éves láncdohányos vagy, elmész az orvoshoz, hogy nagyon köhögsz és ahelyett, hogy az orvos elküldene vizsgálatokra, pl. egy röntgenre, ami alapján megtalálná, hogy a baj forrása a tüdőrák, inkább elkezd gyógyszereket felírni, ami csillapítja a tünetet, a köhögést. Szórod a pénzt a köhögés elleni gyógyszerekre, de hiába, mert a probléma attól nem fog megszűnni.

2023. febr. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!