Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért írja ki alapjáraton...

Miért írja ki alapjáraton hogy oil pressure warning meg oil prrssure check?

Figyelt kérdés
Van egy Peugeot 308-am a hírhedt 1.6-os Prince motorral. Mostanában ha üzemmeleg a motor, akkor alapjáraton felvillan a címben írt két üzenet közül valamelyik. Gázadásra eltűnik az üzenet. Érdekes, de inkább gyanús nekem hogy csak itthon villan fel a kapubejáróban állva, máshol nem. Olajcserére mindig figyelek, Total olajat szokott kapni, olajszűrő, olajgomba cserélve volt már a biztonság kedvéért. Mi lehet mégis a baja?

2023. febr. 20. 09:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Kihagytam, de 1.6 Vti, nem THP motorral szerelt a kocsi.
2023. febr. 20. 09:44
 2/14 anonim ***** válasza:
11%
Pont azt jelenti, hogy nincs normális olajnyomás alapjáraton. Valószínűleg már annyira kopott a motor, vagy az olajszivattyú, hogy alapjáraton, üzemmeleg motornál, mikor amúgyis hígabb az olaj, már nincs meg az elvárható olajnyomás. Nekem az F Astrám volt ilyen. Sajnos ez motorgenerál, és így nem kellene járni, mert akár olyan dolgokat is cserélni kell majd amiket mostmég nem. Youtube-on volt a totalcarnak egy ezzel a motorral kapcsolatos sorozata, ott már a főtengely is kuka lett .
2023. febr. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Megvan a szint benne?

Lehet a kapu bejáró féloldalas , emelkedős és ezért mutat ilyet.

2023. febr. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#2 Motorgenerált tavaly nyáron kapott.

#3 a szintet most az előbb ellenőriztem. Kb 2 decit rátöltöttem, legyen biztos ami sicher. A kapubejáró meg kicsit emelkedős és féloldalas. Dombosabb helyen lakom, szoktam megállni emlekedős meg lejtős utcákban, nem villan fel egyik helyen sem a lámpácska az űzenettel. Még ha a pirosnál állok akkor sem.

2023. febr. 20. 10:22
 5/14 anonim ***** válasza:
lehet megadta magát az olajdomba
2023. febr. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#5 Azt is kicseréltem már nyáron az olajszűrővel egyetemben.
2023. febr. 20. 10:33
 7/14 anonim ***** válasza:
meg kell mérni konkrétan az olajnyomást mert lehet olajpumpa csere.
2023. febr. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#6 gyanakodom erre is, bár ha cserélni kell akkor biza ez komoly zsebbenyúlás lesz.
2023. febr. 20. 13:03
 9/14 A kérdező kommentje:
*#7
2023. febr. 20. 13:03
 10/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezért nem veszünk fhlansziát. :D
2023. febr. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!