Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha december 15-én eladtam két...

Ha december 15-én eladtam két autót, ugyanezen a napon vettem egy másikat, akkor miért kell súlyadót fizetnem mindhárom autóra?

Figyelt kérdés
Jelenleg csak egy van a nevemen. Kettő volt, de azokat eladtam, helyettük vettem egy másikat. Ez mind decemberben. Át lett íratva minden. Ha esetleg még nem futott volna át a rendszeren a régi autók eladása, akkor amit vettem, az hogyan, ha minden ugyanazon a napon történt? Ma kaptam a súlyadót az ügyfélkapura.

2023. febr. 24. 01:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Menj be a helyi NAV irodába, és kérdezd őket.


Nekem is elcseszték tavaly. Befizettem, amit nem kellett volna, aztán visszaadták. Mondjuk nekem nem kellett bemenni, ők vették észre a gubancot.

2023. febr. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

2023-as gépjárműadóról van szó?

Akkor csak arra kéne fizetned, ami jan. 1-én a tulajdonodban volt.

2023. febr. 24. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

2022 Évre kell a teljes gépjármű adót megfizetned 3 autóra

2023 Évre egy autót kell fizetned.

2023. febr. 24. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#3: csak abban az esetben, ha a decemberben vásárolt autó korábban ki volt vonva a forgalomból.
2023. febr. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2022-ben év elején az elsőnkét autó a mevemen volt, azt rendeztem egy éve. 2022 fizetve! Most érkezett 2023-as 3 autóra. Az ügyfélkapura jött. Mindhárom rendszámhoz. 2022.dec.15-én eladtam az első kettőt és ezen a napon vettem meg a 3. autót.
2023. febr. 24. 06:59
 6/11 A kérdező kommentje:
*első két
2023. febr. 24. 07:00
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor írj a navnak, hogy azok már nincsenek a neveden és csatold az adásvételit.
2023. febr. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Bemegyek a papírokkal. Csak nem értem a logikát. Hogy lehet, hogy a 3. autó tulajváltása látszik a rendszeren, az 1. és 2. meg nem…
2023. febr. 24. 07:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Én csak arra tudok gondolni,hogy az eladott két autó még nem lett átiratva, ezért lehet még mindig a NAV rendszerében a neveden.

Vagy csak januárban. Hiszen december 15 után, már kicsi az esély hogy el tudják intézni. Így ha január elsején még te voltál a tulaj, akkor a rendszer neked küldi a számlát.

2023. febr. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezzel én is hasonlóan vagyok.

Most küldték ki egy olyan autóra az éves adót, amit 2022 májusában eladtam. (Természetesen le lett papírozva, a kormányablakban is lepecsételték a szerződést.)


"Akkor írj a navnak, hogy azok már nincsenek a neveden és csatold az adásvételit."

Ez nem így működik, hogy dobunk egy e-mailt az info@nav.hu-ra és már el is van intézve, mossuk kezeinket! Fellebbezni lehet, aminek az alap díja 10.000Ft-ról indul. Aztán vagy sikerül valamit elintézni, vagy ezt is buktad. Esetemben nincs értelme fellebbezni sem, mert majdnem ugyanannyit akarnak velem fizettetni, mint a fellebbezési díj.

2023. febr. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!