Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség sima 2.5 v6 és...

Mi a különbség sima 2.5 v6 és az st200 2.5 v6 között?

Figyelt kérdés

Ford Mondeo 2.5 v6 az egyik sima 170le az st200 pedig 205le.

Ugyanaz a konstrukció úgy tudom,mit változtattak? Miben másabb egyik a másiknál?



2023. febr. 25. 22:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az ST az 5 hengeres csak? Így logikus lenne a 35LE többlet.
2023. febr. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Semmi, ugyanaz a motor, csak kihegyezték.
2023. febr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1 Nem lehet 5 hengeres mert az is v6 :D


#2 Nyilván,ezt már hallottam de nem vagyok vele előbbre mert a konkrétumokra lennék kíváncsi.

2023. febr. 26. 09:15
 4/17 anonim ***** válasza:
#2 Hova szeretnél ennél konkrétabbat? Törjük fel a Ford szoftvert és írjuk le neked a pontos paramétereket, amik mellesleg full értelmetlennek nézne ki így írásban?
2023. febr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
#4 Vagyis #3*
2023. febr. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#4 Feltettem egy kérdést,írsz nekem egy általánosságot ami kb magától értetődő és fel vagy háborodva hogy ez az információ nekem miért nem elég? Ha nemtudod a kérdésemre a választ minek válaszolsz?


Egyébként pedig egyáltalán nem biztos hogy csak a szoftvert módosították,hisz akkor mindenki st200 vezérlőt rakna a 170le-s gyári helyett.. :D

2023. febr. 26. 11:10
 7/17 anonim ***** válasza:

#6 Adtam egy választ, ami annyira pontos, amennyire pontosan válaszolni lehet erre a kérdésre. Ha ennél pontosabb választ akarsz, akkor bele kell bújni a szoftverbe és a paramétereket kiolvasni. Egy baj van: ezek a paraméterek nem az emberi értelmezésre vannak feltalálva. Tudtommal te is ember vagy. Szóval szerinted mennyivel lennél előrébb, ha bemásolna neked ide valaki 120 oldalnyi számsort? Abból szerinted te mennyit értenél?


"akkor mindenki st200 vezérlőt rakna a 170le-s gyári helyett"


És ki mondta, hogy nincs ilyen? Az ECU csere az egyik legalapvetőbb lépése a motortuningnak. Pl. BMW-nél a 25-ös motor mellé berakják a 30-as vezérlőjét. Ez teljesen normális, nem tudom miért teszel úgy, mintha idegen dolog lenne. A Mondeo esetében azért nem csinálja ezt "mindenki", mert az a "mindenki" az egy kezemen megszámolható az egész országban. Az első generációs Mondeo eleve nem túl gyakori autó, jelen pillanatban hahu-n van ÖSSZESEN 24 darab eladó, ebből a 24-ből mindössze 4 darab 2.5 V6, ezekből pedig egyetlen darab ST200. Mi a helyzet a bontókkal? Bontóplázán van összesen kettő darab 2.5 V6 ECU, egyik sem ST200. Szóval kérlek áruld már el, hogy a te fejedben hol van ez a "mindenki", akinek V6-os Mondeoja van és tuningolni akar, illetve hol van az a "mindenki", akitől ST200-as ECU-t lehetne venni?

2023. febr. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ki mondta hogy én az első gen mondeókról beszélek?


Ezt a számsoros dolgot ne erőltessük szerintem,nem egészen így van :D

Lehetetlen hogy csak a vezérlőt változtatták a motorba,annyi le különbséget nem lehet nyerni egy szívó motornál,ez egy olyan kérdés amire kevesen tudják a választ,köszönöm a tiédet de számomra nem elég,kár ezen rágódni!

2023. febr. 26. 12:20
 9/17 anonim ***** válasza:

"Ki mondta hogy én az első gen mondeókról beszélek?"


Te, amikor 2.5 V6 ST200-ról beszéltél. Mivel az csak az első generációban volt. A második generáció is megkapta azt a V6-ost 170 lóerővel, viszont ST200 nem volt belőle, mert felváltotta az ST220. Harmadik generációban a Ford V6-ját felváltotta a Volvo sorötöse, ST verzió pedig semmilyen formában sem volt. Negyedik generációtól kezdve semmilyen formában, semmilyen elrendezésben, semmilyen címkével nem volt 2.5-ös motor Mondeoban.


Sok márka van, amit nem ismerek, de a Ford pont kivétel. Ha okosabb akarsz lenni, akkor javaslom válaszd pl. a Mercedest, na ahhoz full hülye vagyok, biztos tudsz meglepetést okozni. Fordban? Esélytelen.


"Ezt a számsoros dolgot ne erőltessük szerintem,nem egészen így van :D"


Hát mert szerinted hogy? A processzor csak milliónyi apró logikai kapu. Az összes létező információ annyit jelent, hogy a processzorban melyik kapu van nyitva és melyik van zárva. Ezt szokás számokkal jelölni, 0 vagy 1. MINDEN a számítástechnikában egy számsor. Semmi több.

De azért várom a 12 éves fejedben rejlő információ-áradatot, hogy szerinted mi az igazság és hogyan tévedek.


"Lehetetlen hogy csak a vezérlőt változtatták a motorba,annyi le különbséget nem lehet nyerni egy szívó motornál"


Miért is lenne lehetetlen? Ismét egy érdekes kijelentés, aminek a magyarázatát szívesen meghallgatnám.


"ez egy olyan kérdés amire kevesen tudják a választ"


Nem igazán a témával tisztában lévők számával van probléma, sokkal inkább a te témához való ismereteddel. Ahhoz, hogy bizonyos témát kiismerj és megtanulj, ahhoz a téma legelején kell kezdeni, nem pedig beleugrani a közepébe, mint ahogy azt te szeretnéd. Előkereshetném neked a régi füzeteimet és jegyzeteimet, amiben megtalálnád a kérdéseidre a választ, de mivel a tudásod jelenleg nullán van, nem értenél belőle semmit. Kezdd az elején, jobban jársz.

2023. febr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Te nagyon el vagy tévedve,gobdolom mennyit érthetsz ezekhez ha azt se tudod melyik autóról van szó,segítek,első genes mondeoba nem volt st200,másodikba genbe jött az st200 illetve ezután jött a harmadik ahol megjelent az st220 ami már 3.0v6 és

226le. Segítek neked,megkaptam máshol a kérdésemre a választ,nem csak az ecut változtatták. :D

El vagy tévedve nagyon,a volvo turbós motorjai már a negyedik gentől jöttek :D

Ekkora marhaságot amiket te mondasz ritkán hallani,és még le mered írni hogy a fordhoz értesz.. Hogyan értenél ha azt sem tudod melyik szériákról beszélsz csak dobálozól itt az adatokkal.. Szerintem kár ezt tovább feszegetni,ennél kellemetlenebb helyzetbe már ne hozd magad szerintem. :)

2023. febr. 26. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!