Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyomaték kulcs kötelező?

Nyomaték kulcs kötelező?

Figyelt kérdés

Szelepfedél tömítést szeretnék cserélni, de eddig bárhol kerestem 40nm-től találtam nyomaték kulcsot nekem pedig ehez ugye 8-10nm kellene.


Rendelni méh lehetne pár napos kiszálítással de mivan ha csak meg húzom érzésre? Nem túl erősen hogy át szakadjon de nem is lazán.


Igazábol kereket is nyomatékra kellene húzni de eddig soha nem húztam nyomatékra és sok mindennel van ez még így.



2023. febr. 26. 10:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az "érzésre" húzással a következő bajok vannak:

-nem húzod meg eléggé, és visszalazul

-túlhúzod és megszakad a menet

2023. febr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ne a Lidl/Aldi/Praktiker vonalon keresgélj! Ott valóban ilyen 1/2"-os 40-210Nm-eseket árulnak.

Kifejezetten autós-, vagy szerszámboltban kapsz 1/4, 3/8-ost alacsonyabb nyomatékokra valót. Ha szoktál otthon szerelgetni, szerintem érdemes beruházni rá, hiszen csak egyszer kell megvenni. Nekem van digitális nyomaték adapterem. Sima dugókulcs hajtószárra fel lehet pattintani és valami 3 Nm-től már mér.

2023. febr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Próbáltam, barkács bolt, bárdi stb

Bárdiba lett volna de ha jól emlékszem kb 80ezer ft-ért, ennyit azért nem szánnék rá. 25 ezer ft-ért találtam készletet neten de az meg elég gagyinak tűnik.


Erről a digitális adapterről még nem halottam, utánna nézek.

2023. febr. 26. 11:15
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen van, és teljesen jól használható. Otthoni, alkalmi szerelésre szerintem elég. Webáruház, így innen meg is tudod rendelni.


[link]


Ez egy kicsit olcsóbb:

[link]


Esetleg ilyen adaptert érdemes még hozzá venni.

[link]

2023. febr. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 krwkco ***** válasza:

"Nyomaték kulcs kötelező?"

Ha nem akarsz hengerfejet felrakni, akkor nem kritikus a nyomaték. A szelepfedelet először érintésig kell meghúzni középről kifele haladva. A csavarokat úgy sorrendbe véve, hogy a távolság középtől fokozatosan nőjön. Utána, ha 15 centis a csavarkulcsod, akkor a 10 Nm-hez kb. 6-7 kg erővel (a korrekt mértékegység a kilopond) kell meghúzni. Ha nem érzed, hogy ez mennyi, akkor emelj fel valamit, ami 6-7 kg. Vagy ahogy írtad, legyen meghúzva, de nem elszakítva.

A kereket az átlag magyar gumis sem szokta nyomatékkulccsal utánhúzni. Beállítjak a kerékkulcsot 150-200 Nm-re, aztán mindenki azt kapja. És a gyári kerékkulcs kb. olyan hosszú, hogy egy átlagember teljes erővel, kézzel kb. megfelelően meg tudja húzni a kerékcsavarokat/anyákat.

Vagy vegyél egy ilyen nyomatékkulcsot. Nem túl precíz, de nagyjából sejteni lehet, a szükséges erőt. És lesz egy félméteres hajtókarod is:

[link]

2023. febr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Egy szelepfedél csavart lehet érzésre lehúzni , nem kell ahhoz olyan kulcs.
2023. febr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2023. febr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2023. febr. 26. 16:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Szelepfedelet simán le lehet húzni kézzel. Ne szakítsd meg a menetet, főleg ha alumíniumba megy a csavar. Van, ahol kimondottan fontos a nyomatékkulcs, de ez nem az.
2023. febr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na mostmár nem tudom el dönteni vegyek e vagy sem 😀
2023. febr. 26. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!