Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Álló motornál is lehet P-ből...

Balint9507 kérdése:

Álló motornál is lehet P-ből N-be rakni az autómata váltót?

Figyelt kérdés
Az akksi lemerült, trélerre kellene felhúzni az autót. Ha így P-ből N-be rakom, akkor lehet majd felgurítani (van csörlő a tréleren)? Illetve az elektromos kéziféket ki lehet oldani valahogyan manuálisan vagy kellene hozzá jó akksi? Ez egy Audi A5 2015-ös autó.
2023. márc. 1. 12:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Addig csiptess rá egy másik akkut mintha bikáznád és akkor tudsz mindent kapcsolni.
2023. márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyújtás kell mindkettőhöz. Ha teljesen halott az akksi és se kép, se hang, akkor nem tudod. De ha gyújtás még van, akkor lehet mindkettőt.


Amúgy az automata váltókat elvileg valahogy manuálisan is ki lehet venni P-ből, pont az ilyen esetekre van beleiktatva egy vészmegoldás, de arról lövésem sincs, hogy ezt hogy kell. Elektromos kéziféknél nem tudom van-e ilyen.

2023. márc. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
S-Tronic vagy sima 8 fokozatú automata? Az utóbbinál meg lehet oldani.
2023. márc. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
7fokozatú, szerintem nem S-tronic. Sajnos magyar kézikönyvet sem találtam ehhez a típushoz, az is szuper lenne.
2023. márc. 1. 12:39
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
#4 De, az DSG váltó akkor. Azt nem tudom, gyújtáson tuti lehet. Töltőt dugd rá míg N-be teszed.
2023. márc. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

[link]

Ez ugyan amerikai modell, de:

A hamutálat kiveszed azzal a pöcökkel, a hamutál alatt a gombot benyomod egy csavarhúzóval.

A kéziféket nem találtam hogy lehet kiengedni.


Szerintem is egyszerűbb a bikázós módszer.

2023. márc. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Meg lehet oldani, csak ahhoz fel kell emelni a kocsit, leszedni a váltó brkolatot. Plusz egy szavazat a bikázós módszerre.
2023. márc. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
a kezelési könyvben megvan az ilyen szitura is a lehetőség. Az enyémben a váltó mellett van egy dugózott luk, oda kell egy vékony acél pálca, ami kioldja amit kell.
2023. márc. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem lenne egyszerűbb belerakni az új akksit? Úgyis kelleni fog, nem?
2023. márc. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kezelési kézikönyvben annyit ír a kézifékről, hogy ebben az esetben keresse fel a szerviz munkatársukat, tehát valószínüleg nem lehet manuálisan oldani. Azthittem van egyszerűbb módja, kihuzok egy reteszt és oldja is akkor nem kell bajlódni az akksikkal.
2023. márc. 1. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!