Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen tiguan-t néztem ki...

Volkswagen tiguan-t néztem ki családunknak. 2019/2020-as évjáratban. Vélemények és tapasztalatok? Amit érdemes lenne megnéznem az autón ha már nézegetem őket.

Figyelt kérdés

2023. márc. 2. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Egy kis km-es 1.5 tsi abszolút jó választás, mind pályán mind városban is jól viselkednek. Ellenben van egy olyan kellemetlen tény az 1.5ösökkel hogy a tervezett motor élettartam 200k km. A 2.0tsi már jobb de lekell tudni nyelni az árát. Egy 2.0tdi szokásosan kiszalad a világból, ellenben ha nem mész vele állandóan egyáltalán nem szükséges tdi-t venni. A dsg váltó az összes verzióban zseniális.
2023. márc. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem a legtöbb motor tervezett élettartama 200k km. Az nem jelenti azt, hogy ha eléri, szétesik. Lehet, hogy kétszer annyit el fog menni gond nélkül.

1.5-ösből 270k van a legtöbbet futott autóban, amit jelenleg látok hirdetve. Még túl fiatal, hogy fél milliót futottak legyenek. 1.4 TSI-ből már van példa olyanra, ami 400k km felett jár, és még nem esett szét.

Szerintem ezek a TSI-k most a legjobb turbósok között vannak a piacon. Rendes, négy hengeres motorok, komoly problémák nélkül, megdöbbentően jó fogyasztással.


Konkrétan a Tiguannal sajnos nincs tapasztalatom.

2023. márc. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 1es vagyok, igen amit állítasz valós, ellenben azért nem akartam konkrétumokat kijelenteni mert még nem ismerjük az 1.5öt úgy ahogy kéne, viszont az tény hogy maga a gyár mondta hogy 200k-ra tervezték, ezért én pl inkább hanyagolnám ameddig ki nem tapasztalódik.
2023. márc. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért finoman nem árt megjegyezni, hogy ezek már nem azok az első generációs TSI-k, amiket 200k km után lehetett újrafűzni szinte kivétel nélkül...


Ettől függetlenül én is TDI+DSG-t néznék

2023. márc. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 Közük nincs hozzá, bár az se volt olyan rossz mint a híre. A mostani 1.4 szidalmazása meg szinte alaptalan.
2023. márc. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!