Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ideiglenesen forgalomból...

Ideiglenesen forgalomból kivont autó azonnal elhozható kereskedésből?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy autót,és úgy van hirdetve hogy azonnal elvihető.Lekérdeztem a rendszámot ügyfélkapun,és azt írja,hogy kérelemre ideiglenesen kivonva.Azt tudom,hogy a kereskedők kiszokták vonatni,hogy ne kelljen fizetni amíg áll náluk az autó.Hogy működik a forgalomba visszahelyezés?A kereskedő intézi azt?vagy nekem kell?ettől még elvihető azonnal?egyáltalán egy komplett vételt leírna nekem valaki ebben a helyzetben?

2023. márc. 2. 21:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%

Átíráskor automatikusan visszakerül a forgalomba.

Az átírást pedig a kereskedés intézi, mielőtt elvinnéd az autót.

2023. márc. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
akkor odamegyek,kifizetem a vételárat,írunk egy adásvételit,és nekem online meg kéne kötnöm a biztosítást már ott helyben,és ennyi?
2023. márc. 2. 21:27
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
@2, gyakorlatilag igen, de mivel a kereskedés a biztosításod megkötése után ugyanúgy kormányablakban intézi a dolgot, azért nem egyből vihető. Ha reggel és hétköznap mész akkor benne van hogy aznap viheted is, de általában másnap.
2023. márc. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
akkor az azonnal elvihető mit jelent hirdetéseknél?nem azt,hogy elintézzük a papírikat,és vihetem az autót? a másik kérdésem az lenne,hogy a leírásban az szerepel,hogy igény esetén teljes körű papírozás.ez mit jelent?pénzben ez általában mekkora plusz?
2023. márc. 2. 21:34
 5/22 anonim ***** válasza:

@4, azonnal elvihető valójában magánszemélynél szokott kiírva lenni, mert ott tényleg hacsak nincs kivonva viheted egyből.

Kereskedés, legalábbis amelyik komolyan veszi magát, nem ad el úgy autót hogy még nincs átírva.

Fel szoktak számolni kb egy tizest az ügyintézésre, de ezt kereskedése válogatja.

2023. márc. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Akkor igazából azért kell várni 1-2 napot,mert be kell menni a kereskedőnek az okmányba?És azért írtad azt,hogy amelyik komolyan veszi magát általában várni kell 1-2 napot,mert addig nem is lehetne nálam hivatalosan az autó,amgy nincs a nevemen?és azért írtad,hogy ha reggel megyek,akkor van esály hogy haza is vihetem,mert akkor még aznap be tud menni a kereskedő az okmányba?és akkor az nem is lehetséges,hogy pl odamegyek hétfő reggel,és elviszem,és pl kedden bemegy intézni a papírokat a kereskedő?mert nekem könnyebb lenne sokkal,ha nem kéne újra leutazni az autóért.bocsi a sok buta kérdésért,de első autómat szeretném megvenni,és nincs tapasztalatom ilyen téren
2023. márc. 2. 21:48
 7/22 anonim ***** válasza:
Ezt már a kereskedővel kell megbeszélned, én nem vagyok az, csak sok kereskedővel volt már dolgom. Általában úgy van az ügymenet ahogy leírtam, de én személy szerint magánszemélytől jobban szeretek autót venni.
2023. márc. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
akkor ha olyan a kereskedő,van rà esély hogy belemegy,hogy elvigyem az autót,és majd elintèzi esetleg màsnap a papírokat?az hogy pl egy napig még a kereskedő nevén van az autó,annak azért van jelentőssége,mert ha pl én hazafelé úton okozok egy balesetet,akkor a kereskedőt bas*zàk meg?
2023. márc. 2. 22:05
 9/22 anonim ***** válasza:
50%

Ha a kereskedő mondja azt, hogy azonnal vihető a forgalomból kivont autó, valószínűleg úgy érti, hogy nem kell egyből szervizbe vinned, vagy épp nem szervizben dekkol stb. Amúgy ez egy olyan dolog, amit akkor beszélsz meg a kereskedővel, hogy akkor elintézi-e neked az átíratást stb. amikor már biztos vagy benne, hogy úgyis megveszed, és rákérdezel, benne van-e az átíratás költsége az árban. Nyugodj meg, nem fogják engedni, hogy lábon elvidd a járművet úgy, hogy az adás-vételin nincs rajta percre pontosan, mikortól a tied, és a te neveden kell lennie a biztosításna.


Kormányablakban átíratni ezután 15 napon belül kell, ezt szokták a kereskedők helyetted elintézni esetenként.


Ha ki van vonva a forgalomból és nem kötsz biztosítást, max trélerrel viheted aznap.

2023. márc. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
#8 Olyan nem lesz, hogy elviszed, de a kereskedő nevén van az autó. És amíg ki van vonva a forgalomból, nem tudod lábon elvinni.
2023. márc. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!