Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi rendszámos (a rendszám...

Régi rendszámos (a rendszám baloldalán piros fehér zöld trikolor és alatta H betü van) ki lehet-e lépni az ország területéről?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm szerint már csak a kék (EU-s) szélű rendszámmal lehet. Ezért kérdezem. Ha valaki tud linket küldeni,ahol utána tudok nézni,azt megköszönném.

2023. márc. 3. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Semmi ilyen nincs, a régi rendszám ugyan úgy használatos. 2004 előtti autóknál van ilyen, az unióba belépés után kötelező az egységes rendszámtábla. Ha voltál Horvátországban észrevehetted, hogy ott is vannak régi rendszámok.
2023. márc. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Persze, hogy kiléphetsz. Érvényes a rendszám, érvényes a forgalmi, ha EU-n kívül mész, kelleni fog a zöldkártya.

EU-n belül EU tagállam polgáraként neked jogod van a szabad mozgásra, tehát nem korlátozhatnak amiatt, mert régebbi a rendszámod. EU-n kívül meg a kutyát nem érdekli, hogy EU zászló, vagy trikolor van a rendszámon.

(Az viszont továbbra is érvényes, ami tudtommal KRESZ tanfolyam része is, csak EU-ban és néhány megegyezés alá tartozó ország kivétel, hogy egy fehér alapon fekete H betűs matrica kell külföldön az autóra.)

2023. márc. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Persze, ki lehet, csak kell ragasztani az autóra egy ovalsticker-t (H betűs ovális matricát).
2023. márc. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 krwkco ***** válasza:
100%

Az EU zászlós rendszámra van egy EU-n belüli egyezmény, hogy az EU-n belül nem kell országjelzés. De a régi rendszámra az egész világra érvényes nemzetközi szabály vonatkozik.

Úgyhogy a H-betűs rendszám mellé kell az ovális alapú H betű.

Logikus. :-)

2023. márc. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha már ezeknél az ovális matricáknál vagyunk - pont ma láttam magam előtt egy autót ami bár régi magyar kocsi volt régi magyar rendszámmal, nem magyar hanem svájci (CH) ovál matrica volt rajta valamiért. Ennek szerintetek mi lehet az oka? Illetve ez nem illegális, ha ennek ekkora jelentősége van?
2023. márc. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5-ős,azt szerintem valamikor régen Svájcból hozták be és honosították,de nem szedték le a matricát. Régen szóltak volna értek a rendőrök.
2023. márc. 3. 17:15
 7/9 anonim ***** válasza:
@6, igen, elsőre én is ezt gondoltam - ilyen még nagyapámnak is volt, amikor rendszerváltás után behozott magának egy nyugati verdát, ott volt még rajta pár évig a CH -, de ezen szerintem új matrica volt, legalábbis nagyon szép fehérnek tűnt. Nem értettem minek van.
2023. márc. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ma ez probléma. Nekünk a környékünkon is van egy amin pedig D (német) ovalsticker van, pedig az autó új kora óta magyar.


Ugyanakkor megkérdezném, a 3-as válaszommal mi volt a baj, hogy le lett pontozva? Nem a kérdésre válaszoltam?

2023. márc. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
3,8,-as, én felpontoztam, nem tudom,hogy a többiek miért nem. Szerintem most itt még egy hozzászólás sincsen,amit lepontoznék
2023. márc. 3. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!