Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » E10 95-ös benzin miatt világít...

E10 95-ös benzin miatt világíthat-e a check engine?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 2001-es VW Polo 6n2-m, 1.4 mpi motorral. Régebben mindig sima 95-ös benzint tankoltam, amivel szerintem jól ment az autó, hivatalosan semmi baja nem kellene, hogy legyen az E10-től.

Egyszer csak kivillant a check engine light. Elmentem leolvasatni a hibakódot, és a (azthiszem első) lambdaszondára panaszkodott. Azt mondta a mester, hogy ennek a cseréje kb 80-100 ezer forint, ha Bosch típusút raknak bele (aztmondta, hogy másmilyet nem érdemes). Mivel ennyit akkor nem igazán volt kedvem kiadni érte, így használtam továbbra is az autót, mivel menet közben semmi baja nem volt. Eltelt kb fél év, a check engine továbbra is világított.

Ez után volt, hogy eltörölték a 480 ft-os benzint, ezért gondoltam megpróbálok 100-ast tankolni, mert miért ne. Nemsokára ez után vittem az autót olaj és szűrő cserére, ahol ugye ki lett nullázva a hibakód. Na és itt van az érdekesség, azóta csak 100-ast tankolok (Mol és omv kutakon) és a check engine nem jött vissza, kb 2500 km óta sem.

Az a kérdésem, hogy lehetséges -e, hogy az E10 benzin miatt panaszkodott az autó, vagy az egész csak véletlen egybeesés, és a lambdaszonda valahogy mágikusan megjavult?


A válaszokat előre is köszönöm!



2023. márc. 4. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű hogy a benzinnel van a baj
2023. márc. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a hibakód szerint a lambda szonda hibás akkor ki kell cserélni.


Nem a benzintől lett az rossz hanem mert elromlott:)

2023. márc. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem. Véletlen egybeesés.
2023. márc. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 nemaRendőrség ***** válasza:
0%

Hibás a lambda szonda vagy hibát érzékel?


A motorban az égést és az ebből adódó károsanyag kibocsátást érzékeli, 100as benzin jobban ég.

2023. márc. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 nem ég jobban a 100 as benzin


a 95 a 100 az nem azt jelőli hogy mennyire ég vagy hogy mennyi energiát hordoz stb...


Az oktánszám tulajdonképpen a benzin kompressziótürését mutatja meg

ergo hogy mekkora nyomát bír ki anélkül hogy magától berobbanna

Ennek a jelentősége is ma már ki van küszöbölve mert a mai motorokban van kopogásérzékelő, és a motorvezérlő ha érzékeli a kopogásos égést akkor változtat a keverékképzésen és a gyújtáson is.


Ha a lambda szonda (oxigén érzékelő) hibát mutat az két dolgot jelenthet.... vagy szar az érzékelő, vagy szar a motor.

Semmi köze ehez a benzin oktánszámának

2023. márc. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak városi használatot hosszú távon egyik autó sem fogja díjazni. Lehet hogy egy autópályán meghajtás után kitisztul és ennyi volt a baja.
2023. márc. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze. Meg a citromos ablakmosó miatt is.


Most már minden nap előjön ez a marhaság?

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__12..

2023. márc. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!