Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Húszezret futott, új Bosch...

Húszezret futott, új Bosch kormányművön elképzelhető hogy állítani kell? Elkezdett kopogni, de ugye van rajta egy állító csavar.....

Figyelt kérdés
2023. márc. 4. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mégis milyen csavarra gondolsz, ami szerinted megold egy kopogó kormányművet?
2023. márc. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
2023. márc. 4. 17:30
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja hát ha szerinted egy 20 ezret futott kormányműnél szerinted ez a megoldás, akkor állítgasd. Biztos megoldja a problémát.
2023. márc. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor mondd meg a megoldást! Garancia (elvileg) lejárt, kb szrik rá mindenki. Azért írtam a bosch magyarországnak, hogy oké hogy a gari lejárt, nade ennek akkor sem 20ezret kéne tudnia. Jelenleg egy milla ez a kormánymű..
2023. márc. 4. 18:28
 5/12 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy nem ezt a választ szeretnéd hallani, de ezt bebuktad. Ennyi.


Azt is elhiszem, hogy egy milla a kormánymű, de vadiúj kormányművet csak nagyon-nagyon ritka és speciális esetben szokás venni, mert semmi értelme nincsen. Szóval most mondjam azt, hogy saját magadat húztad cső(d)be? Kormányművet felújítani szokás. Vagy elviszed a tiédet felújíttatni, vagy ha sürgősen kell és nem akarsz rá annyit várni, akkor veszel pl. Unixból egy betétdíjas felújítottat (kapsz egy már előre felújítottat, cserébe odaadod a tiédet, amik majd ők felújíttatnak és viszonteladják).


Állíthatsz a csavaron, de semmit sem fogsz érni vele. Az a csavar arra jó, hogy amikor már kezdi kilehelni a lelkét, akkor még el tud menni vele egy kicsit az ember, amíg szerez pénzt, kap időpontot szerelőhöz a cserére, stb stb. Szóval ideiglenes megoldás. Egy ilyen valószínűleg selejtes/gyártási hibás kormánymű esetében az utánállítás valószínűleg nem bírna 1000km-t sem.

2023. márc. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Még az is lehet hogy nem az kopog, csak a fém elviszi a hangot.

De biztos nem arra való az a csavar.

2023. márc. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sajnos biztos hogy a kormánymű kopog. Lekötött kormányösszekötőkkel is ugyanaz a jelenség.

De megmondom miért lett új vásárolva:

Az eredeti kormányművet elküldtem egy felújítós céghez. Szóltak hogy sajnos nem felújítható, de tudnak adni cseredarabot 240ezerért. Oké. Kifizettem, küldték is. Beépítettük, nade ez meg akadt. Kormánymü, pénz vissza, minden az eredeti állapot szerint. Szerencse hogy az eredetit visszakaptam. Na itt lett elég a kókányolgatásból, taknyolásból, inkább vettem egy újat. Hát tessék, itt az eredménye. Kb törni-zúzni tudnék.

2023. márc. 4. 20:01
 8/12 anonim ***** válasza:
Arra, hogy te "kókányoló, taknyoló" alaknak küldted el felújításra a kormányművet és szart kaptál cserébe, arra nem az a megoldás, hogy akkor négyszeres áron veszünk egy újat. Mint mondtam, ilyet kb. senki sem csinál. Ha a felújítás annyira szar megoldás lenne, akkor az emberek sokkal kevésbé választanák azt az opciót. Jópár kormányművet cseréltem már, általában betétdíjas felújítottra cseréljük, de párszor újíttattunk is már fel, soha nem volt még velük baj.
2023. márc. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tudsz egy jó felújítós embert/céget?
2023. márc. 4. 20:30
 10/12 anonim ***** válasza:

" Sajnos biztos hogy a kormánymű kopog. Lekötött kormányösszekötőkkel is ugyanaz a jelenség. "

Ha lekötöd akkor hogyan méssz vele és hogy állapítod meg hogy kopog?

EZt én nem értem.

Gondolom álltó helyben meg nem kopog.

SZerintem te ott össze keversz és benézel valamit.

2023. márc. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!