Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fékolaj cserét elhúzhatom egy...

Fékolaj cserét elhúzhatom egy darabig?

Figyelt kérdés

Az autóm (3 éves Mini Cooper S) már pirosan figyelmeztet, hogy mindenképp fékolaj-csere szükséges (februárban lett volna esedékes). Úgy néz ki csak április közepén jutok el odáig, hogy ez meglegyen.

Ez még rendben van? Nem "tilt le" az autó, ugye?


2023. márc. 4. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
A fékkel nem jó játszani!
2023. márc. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Fékolajat ne cserélj, mert olyan nincs. Fékfolyadék létezik, az autótípustól függően 2-3-4 évente cserélni kell.

Ha február helyett áprilisban cserélteted abból nem lesz baj, de azért ilyen dolgot érdemes időben elvégeztetni.

2023. márc. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
A Mini az echte BMW technika. A BMW-knél 2 évente van előírva, max 1-2 hónapot lehet halogatni de tovább inkább ne.
2023. márc. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1. Tudom, ezért is tettem fel a kérdést, mert reméltem ennyi késedelem még nem nagy gond.

2. Upsz :) OK, köszönöm, mindenképp meglesz mihamarabb.

Hallottam már olyat is, hogy valaki 10 évig nem cseréltette, ez azért nagyon durva.

2023. márc. 4. 21:11
 5/12 A kérdező kommentje:
3. rendben, köszi - nem is terveztem tovább, figyelek az ilyesmire pontosan, de ez most sajnos így jött ki.
2023. márc. 4. 21:12
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Fékfolyadéknél elsődleges probléma, hogy felveszi a levegőből a párát és ezéltal csökken a forráspontja, ami abban mutatkozik, hogy durvább, hosszantartó fékezésnél beeshet a fékpedál.

Ha meg szeretnél nyugodni, akkor kérd meg a szervízt, hogy mérjenek rá, ez egy pár perces művelet, ennyi idejük meg csak van.

2023. márc. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy-két hónap halasztás nem a világ vége főleg ilyen fiatal autónál. Mikor a tizenéves autók a fekete fékfolyadékkal is szo-szo de működnek.
2023. márc. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Pont tegnap kérdeztem fatertól,hogy mikor volt cserélve a fékfolyadék az autójában.12 éve vette újonnan Chevrolet cruze.Azt mondta,hogy még soha.Miért azt cserélni kell?
2023. márc. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
11%
#8 Persze hogy cserélni kell. Elvizesedik, alacsonyabb lesz a forráspont. Aztán majd meglepődik az ember ha 200-nál eltűnik a fék a lába alól.
2023. márc. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 szerintem azt a kérdést az apja mondta, csak félreérthetően írta a kommentet.
2023. márc. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!