Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 15 éves VW és a tető kárpítja...

Latki Peter kérdése:

15 éves VW és a tető kárpítja enged. A karosszéria kárpítos szerint szereltessem le a tetőlemezt, vigyem hozzá, ő felszerel egy újat és aztán szereltessem vissza. Ez 3 művelet, 3 út, ennyit nem ér egy 15 éves kocsi. Lehetne házilagos kivitelezés?

Figyelt kérdés

#Autó karpit
2023. márc. 5. 08:33
1 2
 1/11 nemaRendőrség ***** válasza:

Asszony feltűzte az övét mikor előjött, biztostűvel.


Próbálta ragasztani stb, de semmi nem működött

2023. márc. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Meglehet otthon is csinálni, mert tudsz neten rendelni szivacsos tetőkárpitot. ragasztani a régit sajnos nem tudod, mert a párától a szivacs alap elmálik, tehát itt csak a csere segít. Lekell tépni a régit, a maradég szivacsot pedig ledrótkefézni. Van kárpitragasztó sprét, ami kb fél négyzetméterre elég, tehát így kell számolni. De én pl a kombi F Astrámban Patex faragasztóval tettem fel, és tökéletes lett, de más ragasztó is jó lehet, a lényeg, hogy ne oldja a szivacsot, illetve, hőállónak kell lennie, mert ugye nyáron kapja rendesen a meleget. Ezen felül pedig vékonyan kell dolgozni vele, hogy a szívacs ne álljon össze.

Én tőlük rendeltem:

[link]

2023. márc. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
letéped úgy hagyod
2023. márc. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Kárpitos leveszi a tálcát leszedi a régi kárpitot és felragaszt egy zsír új szivacsot új szövettel. Ez az egyetlen amit tenni tudsz, ha nem kóklerkedni szeretnél. Én is ezzel szívtam amúgy egy 2004es audival. Az összes korabeli vw csoportosnak a betegsége.
2023. márc. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

A tetőlemez hegesztve van a karosszéria többi részéhez.


a tetőkárpitot meg le lehet szedni róla külön.

Én megcsináltam magamnak új plüssel, meg azóta másoknak is, nem lehetetlen otthon, csak melós meg nem egy steril munka. :)

2023. márc. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Tipikus VAG csoport hiba. Családban volt Polo, Passat, A4 mindegyiknél előjött. Kárpitos megcsinálta. Reggel vittük, délután kész volt. Jobb lett mint új korában.
2023. márc. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

"Tipikus VAG csoport hiba"

Nem csak azé, hanem bármelyik típuson előjön ha szivacsra van ragsztva a szövet.Én Opelen cseréltem

[link]

2023. márc. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

" A karosszéria kárpítos szerint szereltessem le a tetőlemezt, vigyem hozzá "

Mégis hogyan, flexel kellene leszerelni a tetejét?

2023. márc. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
#8 Ez valahogy nekem se egészen áll össze.
2023. márc. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
Nyilván nem a tetőlemezre gondolt hanem arra a tálcára amire rá van ragasztva a kárpit. Nem egy ördöngösség kiszedni, inkább csak macerás. Minden vackot ki kell szedni előtte. Meg két emberes mert nem árt ha valaki fogja közben a tálcát. Na ezzel nem akart xarakodni a kárpitos.
2023. márc. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!