Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gázolajat tankoltam a benzines...

Gázolajat tankoltam a benzines autómba, de volt még benne pár liter benzin. Van esély arra, hogy 10 kilométert megtegyek így vele?

Figyelt kérdés

Félre toltuk a benzin kúton, nem lett beindítva, de az autómentő sok pénz lenne, az autó értéke meg a nullához van közel. Csak 10 km kellene vele menni, amíg haza hozzuk, utána nem baj ha tönkre megy, csak ezt az utat bírja ki.


10 liter benzin lehetett benne és erre tankoltam olyan 13 liter gázolajat.


2023. márc. 5. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel már nem fog menni. Le kéne szívni amennyire lehet, és teletankolni benzinnel.
2023. márc. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tehát 55% a gázolaj?

Nem fogja kibírni.

2023. márc. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megfog állni, de nem megy motorikusan tönkre.

Csak ha mindenhová jut a gázolajból akkor nehezebb lesz kitakarítani.

2023. márc. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krwkco ***** válasza:

Ha beindulna, akkor haza tudnál vele menni. De szerintem nem fog beindulni. A szikra nem fogja begyujtani az üzemanyagot.

Ahogy 1-es írta, le kell szívni vagy a benzincsövet levéve kipumpálni. De 26 litert nem fog bírni az akksi. És benzinnel teletankolni.

Egy vállalkozó kedvű ember megpróbálkozna csak tankolással leszívás nélkül. De ha benn marad a 13 liter gázolaj, az valószínűleg sok.

Tisztítani nem kell semmit, mert a benzin feloldja és kimossa a gázolajat. Fordított esetben lenne gond, mert a benzin a dízeles autóban nem ad megfelelő kenést és tönkremennének az injektorok.

2023. márc. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:
Majd írd meg, hogy mi lett a vége. Egy kollégám egyszer hasonlóan járt még Lada Szamarával. De az csak 5 liter gázolaj volt. Teletank bezinnel az autó ellustult, de tovább ment.
2023. márc. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!