Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan érdemes autót venni?

Hogyan érdemes autót venni?

Figyelt kérdés

Igazából a kocsi állapotára gondolok.

Lehet, hogy jónak tűnik az autó és látszólag nincs rajta semmi hiba, viszont azért érdemes szerelővel átnézetni nem?



2023. márc. 8. 06:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Újat érdemes. A használt mindig nagyon zsákbamacska.
2023. márc. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én most vettem autót.

Helyben felhivtam egy pár szerelőt, és vásárlás előtt elvittem egy állapotfelmérésre. 8 oldalas pontos leírást kaptam az autóról. 25ezer volt, de megérte.

2023. márc. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Újat, persze... Mert biztos minden magyarnál lapul csak úgy minimum 6-7 millió forint, amit szívesen el is költene egy új autóra.
2023. márc. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15%
#3: Hát ez eléggé egyéni szociális probléma.
2023. márc. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Vehetsz újat is, olyan 2-3 évig talán nem vele probléma. Ugye ma már minél újabb valami annál szarabb(tervezett elavulás), ezt megmondta a becsületes nepper is. Vissza térve a használt autóra, elkell vinni egy szervizbe, ahol vizsgasoron áznézik neked. Ha ezt tulaj nem engedi, akkor azt ott is kell hagyni mert sumákol.
2023. márc. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 krwkco ***** válasza:
93%

"látszólag nincs rajta semmi hiba"

Az a gond, hogy az autón általában nem RAJTA van a hiba, hanem BENNE. Szóval nem egyszerű.

Az erre szakosodott emberek a használt autó átvizsgálók, állapotfelmérők. Gyakorlatuk van ebben és többnyire a helyszinen vizsgálják meg az autót. Még vétel előtt.

2023. márc. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Vehetsz újat is, olyan 2-3 évig talán nem vele probléma."

Ez a legnagyobb marhaság amiket hallok manapság. Ez nem tervezett elavulás, csak mivel egyre bonyolultabb technika van beléjük építve, sokkal jobban oda kell figyelni a karbantartásokra, időszakos szervízekre. Bármelyik új autó simán elmegy 10-15 évet (vagy 3-400 ezer km-t), csak meg kell adni neki a törődést. Régen igénytelenek voltak az autók, azért van berögződve ez a régen minden jobb vót mentalitás. El kell fogadni, hogy a mai autók amennyivel többet nyújtanak, annyival joban oda is kell rájuk figyelni.

És most a konstrukciós hibákat ne vegyük figyelembe, mert abból régen is volt dögivel.

2023. márc. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%
Persze, hogy bármelyik új autó elmegy 300-400ezret csak nem mindegy hogy közben mennyit költesz rá. Mikor már egy égő cseréhez is lekell bontani a lökhárítót.
2023. márc. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Mit nevezünk mai autónak és mit nevezünk régi autónak? Régen is voltak jó és igénytelenség konstrukciók is.
2023. márc. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Vehetsz újat is, olyan 2-3 évig talán nem vele probléma. "


1 éves autót vettem 2020-ban, azóta is gond nélkül megy.

2023. márc. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!