Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől függ, hogy kell-e...

Mitől függ, hogy kell-e cserélni egy autó vezérlését ?

Figyelt kérdés
A japán autók láncos vezérlését valamiért sosem kell cserélni, ellenben a német prémiumok láncosával, ez mitől van ?

2023. márc. 8. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Olyan nincs, hogy nem kell cserélni....

Mindent kell, csak valamelyiket előbb valamelyiket később.

2023. márc. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert olyan vékonyka láncot használnak, amit szinte a bicajodra is át tudnál tenni. Ez pedig természetesen nem húzza a végtelenségig, 200 ezrenként cserélni kell,mert megnyúlik és elszakad.
2023. márc. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is a 200 ezret ismerem a német autóknál, míg a japánoknál pl. nincs csere intervalluma.
2023. márc. 8. 15:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha már csörög a lánc akkor érdemes.
2023. márc. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 krwkco ***** válasza:

"A japán autók láncos vezérlését valamiért sosem kell cserélni, ellenben a német prémiumok láncosával, ez mitől van ?"

A lánc méretezésétől függ. Ha alulméretezték, akkor előírják a km szerinti cserét. Ha van benne tartalék és elég sokat tud nyúlni elszakadás nélkül(voltaképpen a lyukakat és csapokat koptatni), akkor meg lehet várni hogy csörögjön. A régi láncok élettartama bőven háromszázezer felett van.

És a gumi fogasszíjjal ellentétben az acéllánc ne öregszik. Idő nincs előírva.

2023. márc. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem most van 320ezer az almeraba. A szervízben azt mondták, hogy még nem kell cserélni, szépen jár a motor a lánc nem csörög.
2023. márc. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt is jó lenne hallani, hogy a csörgésnek milyen hangja van. Sokszor hallom én is ezt, hogy "majd ha csörög" na de az milyen ?
2023. márc. 9. 09:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy csörögni fog nagy nyúlás esetén sem...

Nekem sem csörgött csak 7fokot nyúlt.

2023. márc. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!