Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Zenét szeretnék hallgatni a...

Zenét szeretnék hallgatni a kocsiban, Spotifyról a telefonomról (ha már előfizetek), azonban egy régebbi rádióm van (cserélni nem szeretném). Mit vegyek vagy hogy lehet megoldani?

Figyelt kérdés
A kocsiban van aux kimenet és egy usb is. A telefonomon azonban nincs Jack dugó. Próbáltam utána nézni mindenhol, de nem igazán értem, hogy mi lenne a jó megoldás ehhez. Köszi előre is a válaszokat! :)

2023. márc. 9. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A telefonodhoz egész biztosan lehet kapni jack átalakítót.


iPhone:

[link]

(lehet kapni utángyártott nem Apple típusokat is olcsóbban, próbáltam párat de egyik sem volt jó, vagy hangminőségre vagy egyszerűen csak nem működnek)


Androidnál kicsit komplikáltabb a kérdés, van telefon amiben van DAC és elég hozzá az olcsó adapter, és van olyan amiben nincs és így olyan adapter kell amiben ez is van és kompatibilis. Itt fontos tudni milyen telefonod van és ahhoz kell vásárolni.


Vagy vannak még egyéb opciók, lehet szórakozni FM transzmitterrel amire bluetooth-on csatlakozol és egy megadott rádiófrekvencián hallgathatod a zenéd, ezt nem ajánlom, mert a hangminőség mindenképp rossz lesz, ha nem lenne auxod akkor lenne egy félmegoldás.

2023. márc. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy USB-Jack átalakító és egy kábel, vagy egy BT-os Jack adapter, esetleg egy transzmitter
2023. márc. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg még vannak ilyenek is, ha az USB port közel van az AUX portodhoz, akkor ez vezeték nélküli megoldás lehet (USB látja el töltéssel, AUX belemegy a bemenetbe az autódban, telefonnan Bluetooth-on csatlakozol és mehet a zene), én ilyet még nem próbáltam mert nekem nagyon látható helyen van mindkét port és nem akarom hogy fixen ott lifegjen egy ilyen nagyobb eszköz, inkább az az egy AUX kábel. De létezik.

[link]

2023. márc. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
fm transceiver
2023. márc. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van jack nehogy egy szutyok transmittert próbálj venni!! Inkább írd be,hogy usb c dac. Én egy 25 ezer forintos iBassot használok. Tökéletes, kiváló minőség kocsiban
2023. márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem van aux csatlakozóm Bluetooth átalakítóval. [link]

Hasonlóm van, abszolút meg vagyok vele elégedve. Meglepően nagy a hatótávja.

2023. márc. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egyébként a Bluetooth átalakítós megoldást választottam, és TÖKÉLETES. :)
2023. aug. 28. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!