Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az olyan kocsinál ami eszi az...

Az olyan kocsinál ami eszi az olajat teljesen felesleges az olaj viszkozitását nézni?

Figyelt kérdés

Autós csopiba valaki fel tett egy posztot hogy a kocsija 10ezer km alatt kb 0,5-1 liter olajat csipegetett el. Kérdezték hogy milyen olajat tett bele, írta hogy 5W30. Az "okosak" egyből rákaptak hogy hú az nem jó bele mert csak a Motul 5W40 meg ilyenek. Gyárilag 5W30 van előírva a kocsihoz, én is 5W30-at teszek bele de nekem egy cseppet sem eszik meg belőle igaz az állapota is elég jó.

Véleményetek szerint egy olyan kocsinál ami eszi az olajat felesleges mesterkedni az olaj viszkozitásával? Hiszen lényegében nem az olajjal van baj hanem a motorral, viszont a rossz olaj meg okozhat kenési gondokat is nem?



2023. márc. 10. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan olajat kell beleönteni, ami bele való, mindegy hogy eszi vagy nem.
2023. márc. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van konstrukciós hiba is és van ami a kopásból eredik. De ha bele gondolsz a térded se olyan jó már fiatal korodban.
2023. márc. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Így van, sajnos sokan prioritásként kezelik hogy eszi vagy nem eszi, ha eszi akkor tesznek bele sűrűbbet. Aztán majd csodálkoznak ha beáll a motor a kenés hiánya miatt vagy megkopik mégjobban.

Ha eszi az olajat ott nem az olajjal van a gond hanem a motorral.

2023. márc. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Viszont azt mondják még jót is tesz neki a friss olaj néha.
2023. márc. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krwkco ***** válasza:

"10ezer km alatt kb 0,5-1 liter olajat csipegetett el. "

Ez egy teljesen normális működés. Némi olaj mindig fennmarad a hengerfej oldalán és az elég. Akik ilyen olajfogyasztásra azt írták, hogy nagyobb viszkozitásu olaj kell, nem értenek a témához.

2023. márc. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4 Ja, erre találták ki az olajcserét.

Én azt szoktam mondani az olyannak aki azért tesz bele sűrűbbet mert eszi, hogy öntsön bele kátrányt azt biztos nem fogja megenni.

2023. márc. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem felesleges, ha rosszat teszel bele, akkor tovább fog romlani a helyzet.
2023. márc. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!