Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kerékcsavarokat erős ütvecsa...

A kerékcsavarokat erős ütvecsavarózóval rakták fel. Milyen kerékkulccsal tudom leszedni?

Figyelt kérdés

A kocsival vett pipa forma kerékkulcs hosszabbító csővel használva elhajlott, a pár ezer forintos + forma noname kerékkulcs feje is elfordult úgy hogy csavarlazítóval is befújtam.

Defekt, nem tudom szervízbe vinni.

A teleszkópos vagy márkás + forma jó lehet?


2023. márc. 13. 09:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet ezt úgy meghúzták hogy csak légkulcscsal jön ki, talán a menet is sérült.
2023. márc. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Valami márkásabb Cr-V kerékkulcsot keresnék, arra 2 méteres acélcső a végén meg ugrálnék. Ha így sem mozdul, kalapáccsal püföld meg kicsit a csavarok fejét! A felnire vigyázz! A csavarokat nem kell sajnálni, a felfüggesztés, kerékcsapágy bírni fogja. Ez sokszor segít megindítani a csavarokat.
2023. márc. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Parksidenek vagy esetleg mas gyartonak is lehetnek ilyen 1m-es teleszkopikus racsnyis kulcsai avval megengedek mindent
2023. márc. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bármilyen kerékkulcs ami jó rá és a végére egy jó hosszú fémcső, annak a legvégét kell tolni lefele lábbal, én így szoktam kinyitni a jól meghúzott csavart. Ha viszont túlhúzták és szakadt a menet, az gáz, mert akkor valahogy le kell szedni és új kerékagy kell. Csak szervizben tudják ezt, tréler kell sajna.
2023. márc. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ütve csavarozóval.

De ezt te is megtudod oldani egy segítséggel.

EGy erősebb kulccsal tágítod fel a csavart, vagyis ráfeszítesz majd valaki pedig kalapáccsal ütögeti a csavart vagy kulcsot felülről.

De legközelebb készülj fel rá és vegyél egy erős dugó kulcsot hosszabb szárral.

2023. márc. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az előírt nyomatékkal kellene meghúzni a csavarokat és akkor nem lenne ilyen. Ezért állok a gumis mellett mindig ha kereket rak fel.

120nm nálam a gyári nyomaték és a gyári kulccsal letudom szedni utána.

Persze ez nem a kérdező hibája most. Haver járt úgy, hogy a gumisnál felrakott kereket konkrétan még elektromos kerékkulccsal sem tudta leszedni úgy rá lett veretve. Vissza kellett trélerezni a gumishoz. Ott persze kp-ban nagy balhé után visszakérte a gumistól a trélerezés árát ha már ilyen hülye volt a gumis.

2023. márc. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 krwkco ***** válasza:

Az erővel nincs probléma. A vízszintesen álló kerékkulcs nyele alá kell tenni az emelőt és azzal felfele nyomni. A baj ott van, ha a kerékkulcs szára tőből elhajlik. Ezen nem segít a hosszabbító cső.

(Nálam is ez volt a helyzet. A kerék egyelőre fenn van.)

A kérdés, hogy mi az a szerszám, ami elég szilárd? Dugókulcs és hosszabbító? Teleszkópos kerékkulcs? Nem vagyok benne biztos. Tud valaki ezek közül olyan minősített darabról, aminek az adatlapján szerepel a megengedett nyomaték.

Nagyon valószínű, hogy a kézi szerszámokat -némi tartalékkal- olyan erőre tervezik, amit egy erős ember ki tud fejteni. Itt több kellene. :-(

2023. márc. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 krwkco ***** válasza:

Spéci eszközök jó drágán:

[link]

[link] teherautóra 1" dugókulcs kellene hozzá

[link] ez személyautóhoz van, de vicces 360Nm nyomatékkal.

[link] Szerintem ez nem jó. Nincs külön megtámasztása és az átlagos félcolos dugókulcs vajon nem nyílik szét?

2023. márc. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 krwkco ***** válasza:

"Defekt, nem tudom szervízbe vinni."

H a kicsi a lyuk, megpróbálhatod felemelve, defektjavítóval és kézi pumpával felfújni. Hogy kitartson, amig a szervizbe érsz.

De ha teljes nyomatékkal húzták meg egy légkulccsal, akkor ugyanaz a légkulcs nem tudja kilazítani. Csak egy nagyobb nyomatékú. Vagy egy spéci eszköz. (#8)

2023. márc. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Vidd oa vissza ahol felhúzták rá, add a kezükben a kerékkulcsodat azzal hogy "te húztad meg, most lazítsd le ezzel gyökér!!"
2023. márc. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!