Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kerékcsere elbaltázása?

Kerékcsere elbaltázása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kerékcsere közben sikeresen eltörtem az 5 kiálló menetes szárból az egyiket, ennél fogva most csak 4 csavar fogja a kereket. Úgy néztem, hogy komplett kerékcsapágyat kell majd kicserélni miatta, egyben van az egész.

Kérdés: más járt már hasonlóképpen, merjek így járni a kocsival, vagy max szerelőig vezessen utam?


Köszi



2023. márc. 15. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem lesz baj vele időpontig, legtöbb régi autó 4 csavaros. Kérsz időpontot a szerelőhöz, addig járhatsz vele így szerintem.
2023. márc. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, még nem sikerült se tőcsavart, se kerékcsavart eltépnem.

Rézpasztával be szoktam kenni a menetet meg a csavar felnire felfekvő részét, hogy fél év alatt ne rohadjon rá. Meghúznál meg nyomatékkulcsot használok.

2023. márc. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 veterán vas ***** válasza:
57%
Elmondanád, hogy mi köze van a kerékagycsapágynak a tengelycsonk tőcsavarjához? 😮
2023. márc. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2023. márc. 16. 02:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt ki lehet ütni belőle és beütni egy másik tőcsavart.
2023. márc. 16. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na, azt nem néztem, hogy az a része cserélhető, nekem úgy tűnt, hogy egyben van! Akkor viszont egész olcsón meg fogom így úszni!


Köszönöm a válaszokat!

2023. márc. 16. 06:42
 7/7 veterán vas ***** válasza:

Kérdező.

Nem írtál autótipust, így a hagyományos megoldásban gondolkodtam, ahol a kerékagyban, a felni felfogató tárcsa és a csapágy függetlenek egymástól.

A boltban, kerékagyba való "ricnis tőcsavar" néven keresd.

500-1500Ft/db. árban, szinte minden tipushoz találsz többféle márkát.

2023. márc. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!