Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW-k közül melyik a legkevésb...

BMW-k közül melyik a legkevésbé szervízigényes modell? És havi átlag min. mennyi pénz kell annak fenntartására?

Figyelt kérdés
Nyilván nem lehet előre megmondani mi romlik el benne, de havonta átlag mennyi pénzt kell félretenni a legkevésbé szervízigényes BMW-re (amire szintén várom a választ)?

2023. márc. 18. 13:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ennek a kérdésen az égvilágon semmi értelme.

Márkától függetlenül nem lehet az előre megjósolni, hogy mennyit kell majd költeni az autóra.

Az tud elromlani, ami benne van, annyi a lényegi különbség, hogy egy BMW-ben drága, bonyolultabb alkatrészek vannak, de azt senki meg nem mondja látatlanban, hogy mennyit kell rá költeni.

Aki BMW-t tart, legyen a számláján annyi tartalék, és álljon úgy hozzá az autózáshoz, hogy az autója esetleg költségesebb karbantartást is megkíván, de azt előre forintosítani képtelenség.

2023. márc. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Valami kis szívómotoros, régebbi modell, de még nem annyira régi, hogy rohadjon. Pl. 316i (E46) vagy 116i (E87).
2023. márc. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt meg kell kérdezned, pláne itt, és nem egy BMW szakfórumon, akkor neked nem szabad BMW-t venni, mert csóró vagy hozzá.
2023. márc. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Új autó garanciásan ami lehetőleg pár éve jelent meg,volt idő hibák kijavítására.
2023. márc. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha ez így ebben a formában felmerül, így kell számolgatnod a karbantartási költségeket, akkor a legkevésbé sem engedhetsz meg magadnak egy BMW-t, bármennyire is szeretnél.
2023. márc. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#5: Honnan tudod hogy kevés az én fizetésem és nem csak ésszerű keretek között akarok egy normális teljesítményű autót fenntartani? Akkor konkrétan megkérdezem: max mennyi szervízköltséggel kell kalkulálni egy BMW fenntartásakor?
2023. márc. 18. 18:06
 7/14 anonim ***** válasza:
Max. az autó ára, mert akkor gazdasági totálkár és inkább eladod.
2023. márc. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Honnan tudod hogy kevés az én fizetésem és nem csak ésszerű keretek között akarok egy normális teljesítményű autót fenntartani?"

Onnan, hogy egyértelműen látszik a kérdésedből.


"Akkor konkrétan megkérdezem: max mennyi szervízköltséggel kell kalkulálni egy BMW fenntartásakor?"

Továbbra is végtelenül értelmetlen, ostoba kérdés. Bármennyivel.


Vegyél új BMW-t garanciával, Cascoval. Akkor szinte forintra pontosan kiszámolható az éves költség, csak a Casco önrész lehet változó.

2023. márc. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#7: Miért lenne gazdasági totálkár, ha egy autó értékét ráköltöm a kocsira? (főleg, hogy szeretem is)


Képzeld, nekem egy 1.2-es hulladék kisautóm van és 3 év alatt már bőven ráköltöttem az eredeti vételárát javításokra. Akkor hülye vagyok vagy tehetős?

Csak ugye itt az a bibi, hogy az 1.2-es autó egy tragacs míg a BMW legalább élvezeti cikk szóval arra szívesebben költenék. Csak tényleg tudnám mennyi az annyi.

2023. márc. 18. 18:13
 10/14 anonim ***** válasza:

Na akkor mondd meg forintra pontosan, hogy erre az autóra mennyit kell költeni megvétel után, hogy hibátlan legyen. Ha ez sikerül, már mondjuk is mi is hogy neked mennyit kell.


[link]

2023. márc. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!