Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek melyik jobb...

Szerintetek melyik jobb választás a két autó közül? Honda vagy Ford?

Figyelt kérdés

Adott egy 2008-as Honda Civic 1.8 közel 300 ezer km-el és adott egy 2006-os Forc Focus FFV Trend 1.8 155 ezer km-el.


Az 1.8-as Honda Civicről sokat olvastam és sokan dicsérik. A Fordról több negatívumot hallottam többek közt az elektronikájáról, a motor kenésről, váltóról stb.


(A ford amúgy majdnem 1 millióval olcsóbb.)


Ingázáshoz kéne az autó. Vidékről kb 100 km-ről járok a fővárosba hetente maximum kétszer, ezért számomra fontos volna, hogy egy jó 100 lóerőt azért tudjon a kocsi.

Az az elképzelés, hogy mindkét autót megnézetem egy autórevizorral vásárlás előtt, de kíváncsi vagyok más véleményére is.



#Civic #ingázás #használt autó #Ford Focus #Honda Civic 1.8 #Ford Focus FFV Trend 1.8
2023. márc. 19. 12:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%
Fordos vagyok,így csak Fordot mondanam.
2023. márc. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
Miért pont benzines?
2023. márc. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
16%
Mert nem mindenki szereti a kerregő traktor hangot. Amúgy meg az ufonak az országúti fogyasztása 5.5liter ha jól emlékszem. Inkább a Honda ha jobb állapotban van.
2023. márc. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A családunkban mindenki ellenzi a dízeles autókat. Elektromos autóra most nincs keret. Esetleg a egy hibrid még szóba jöhet...
2023. márc. 19. 13:15
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Honda
2023. márc. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én a Civicet választanám leginkább azért mert nekem is az van és szeretem bár a 4 ajtós változatból.Az UFO Civicnek vannak azért problémái,kijelző kontakthiba,tükörbehajtás elromlása,hátsó híd el tud rohadni,kilincsek leeshetnek,festék/lakk kopása stb.Bar a motorok,váltók nagyszerűek de van sok kisebb hibája.

A Honda az egyedi dizájn,sportosság,méretéhez képest kiváló praktikum és a részben vélt,részben valós megbízhatóság miatt drágán adják,ha téged nem érdekel az egyedisége akkor a Fordnak jobb az ár-érték aránya még ha talán egy kicsit kevésbé megbízhatóbb.

Nézd meg a Civic szedán változatát is,az 5 ajtóshoz képest majdnem fél millióval olcsóbb viszont megbízhatóságban jobb mert a motorok nagyrészt ugyanazok de sok típushiba nem jellemző rá és a futómű kicsit komfortosabb.Viszont kevésbé praktikus,szokásosabb a dizájnja és ritkább

2023. márc. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
Nekem 3-as Fordom van. Céges autó, magamnak biztos, hogy nem vennék Fordot. Maga az autó is szar, a szerviz háttere úgyszintén.
2023. márc. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%

3: Ha te kihozol egy 1.8-as benzines honda civicből 5,5-es fogyasztást akkor már tudsz valamit :DDDDD


jó az inkább 7,5-nek is.


Kérdező: csak azért kérdeztem a dízelt mert "Vidékről kb 100 km-ről járok a fővárosba hetente maximum kétszer"

Szóval ha csak hetente egyszer mész fel és ugye haza is az 200km hetente.

Ez 1 év alatt már 10.000km és akkor csak a heti egyről van szó semmi másról.

Itt már szép összeget lehet spórolni egy dízellel ilyen üzemanyagárak mellett.

2023. márc. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 NTBS ***** válasza:
100%
Honda.
2023. márc. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%
#8 Pedig országúton 90-100-as tempóval,tempomattal 6. fokozatban simán hozható 5.5 liter.De nem is értetted meg amit mondott,nem vegyes fogyasztást írt hanem országútit,a vegyes valóban 7-8 liter.Azzal egyet tudok érteni hogy jobban járhat egy dízellel ilyen távra
2023. márc. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!