Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdi a kuplung megadni magát?

Baranyai Máté András kérdése:

Kezdi a kuplung megadni magát?

Figyelt kérdés
Sziasztok, egy 2016-os renault megane 1.5 dci-m van. Ma vettem észre a mcdriveba, lehúzott ablaknál, hogyha lenyomom a kuplungot, vagy felengedem, a fogási pontnál a motor felől ilyen zörgő hangot hallok. Ez kinyomócsapágy lehet? Illetve ilyenkor még bírja valameddig az autó, vagy napokon belül be fog esni a kuplung?

2023. márc. 19. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem kell lehúzott ablakkal autózni.


Meg a hajad is milyen lett? :D

2023. márc. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De a driveba muszáj, mert másképp nem hallod a rendelés felvevő hangját meg Ő sem a Tiédet. :D viccet félre téve taxizok és azért érdekel, hogy számolhatok még arra, hogy pár napot/hetet dolgozok vele és elviszem majd szervízbe, vagy számítsak arra, hogy holnap reggel megáll a gyorsforgalmi közepén.
2023. márc. 19. 15:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban taxizol, akkor neked kellene legjobban ismerni az autód minden rezdülését.


Mellesleg bármi is lmegtörténhet.

Lehet, hogy holnap lenyomsz vagy 50-60km-t a belvárosban, aztán egy pillanat alatt kész lesz a kuplung mint a mateklecke, és már haza sem tudsz vele menni.

Bár már olyat is láttunk, hogy a nyomcsapágy golyóskosarából letört egy darab, visított a fém, mint a malac a vágóhídon, aztán két nap múlva kilökte magából, és onnan, még több ezer kilométert mentek vele gond nélkül.

(legközelebbi kuplungozáskor találtuk meg a harang alján a letört darabot)

Szóval, több esélyes a történet............

2023. márc. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ismerem is, csak félek a kuplungtól, a bevált szerelőm meg kb. 2 hét múlva tud foglalkozni vele.. Ördögi kör, dolgozni is kéne meg ránézni is a kocsira.. Csak már qnnyi helyen próbáltak lerántani szerelők, hogy kénytelen vagyok ragaszkodni a beválthoz.
2023. márc. 19. 16:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Ismerősnek kb két zakatol valami, ha fogáspontnál tarja a kuplungot. Valószínű kinyomó, vagy nyelestengely. Mai napig vígan használja. Én autóm is szintúgy csak halkabban, ütöm vágom, de még mindig megy. Szerintem bőven kibírja azt az időt még nem viszed szervízbe. Lehet, hogy fél éve zakatol a tied, csak pont most vetted észre.
2023. márc. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jogos, mondjuk eddig nem volt lehúzva az ablak, szóval simán lehet.
2023. márc. 20. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!