Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A közterület képviselő ma meg...

A közterület képviselő ma meg is jelent hogy amennyiben nem vontatom el az autóm így ők fogják az én költségemre, ez jogos ?

Figyelt kérdés

Baleset áldozata voltam és korhazba kerültem a mai napon, az autot a biztosítóm elvontatta a házam elè, nem pedig az udvarba mivel egyedül élek és nem volt senki aki a kaput kinyitotta volna .


Az ablakom alatt parkol az Autóm, a rendszám lekerült róla mivel a bal hátsó kereke kitört ( csavarok elengedték ) és így nem tudok vele beparkolni mivel végig karistolná az utat.


Mit tegyek? Jogos ha elakarja vontatni a saját ablakom alól az én terhemre ?

Vontassam be az udvarba ? Az legalább 20.000ft arra az 5 méterre …

Vagy hagyjak egy cetlit hogy a kocsit 10 napon belül elvontatom onnan es jelenleg a saját házam es ablakom elott parkolók ahol senkit es semmit nem zavarok ?


2023. márc. 24. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy sajnos megtehetik, mivel közterületen parkol, próbálj meg dűlőre jutni velük valahogy.
2023. márc. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Rakd rá a rendszámot, aztán úgy nem nyúlhatnak hozzá.
2023. márc. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A rendőrök levették a rendszámot, mivel nehogy közlekedni próbáljon vele akárki is.. nem is értettem na de mindegy. Ki lenne az aki 3 kerékkel reszt venne a forgalomban?!🫥
2023. márc. 24. 20:05
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
#3 Szerintem láttak már egyet, s mást ami megalapozta a gondolatmenetület😂
2023. márc. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A közterület mindegy hogy a te ablakod, vagy másé előtt van, attól nem a te tulajdonod, akkor is közterület.

Egyedül élsz (egyébként én is), de nincs valami rokon, barát, kolléga, szomszéd, aki tudna ebben segíteni bevontatni az udvarra?

2023. márc. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos teljesen egyedül vagyok, a legközelebbi ismerős Győrben van (szombathelyi vagyok ) és ő csak jovoheten ér rá.


Kaptam egy cetlit amin az áll hogy 10 napon belül elviszik.. akkor úgymond kaptam 10napot ? Mivel jovoheten úgyis vitetem a szervizbe, úgy nem vontatnám 2*

2023. márc. 24. 20:21
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a szerelőt, hogy vontassa el hamarabb, aztán ráér megjavítani.
2023. márc. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 krwkco ***** válasza:
100%

Ha megpakolod az autó jobb első sarkát homokkal töltött zsákokkal, akkor nem fog leérni a bal hátsó kerék és saját lábán be tud menni az udvarba.

A másik megoldás a kommunikáció, ahogy korábban írták. Felhívni a köztereseket, hogy meddig kapsz haladékot. Megkérdezni a szerelőt, hogy tárolhatod-e nála az autót.

2023. márc. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Annyiban jogos, hogy a közterületen nem állhatsz azonosítójel nélkül.
2023. márc. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
10 napod van, majd csak utána fogják elszállítani.
2023. márc. 25. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!