Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik gépjármű előélet...

Melyik gépjármű előélet lekérdezési platformot érdemes használni?

Figyelt kérdés

Melyik a legjobb ár/érték arányban? Van-e olyan, ami megbízható eredményt ad külföldi károkkal kapcoslatban?

Ezeket ismerem: carvertical, totalkar, automoli, vin-check.eu, persze a jszp-t is használom.

KÖSZI!



#kártörténet #Carvertical #gépjármű előélet #gépjármű_előélet
2023. márc. 25. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Amiért fizetni kell, az haszontalan pénznyelő, többet érsz ha játékgépbe dobod be azt a pénzt, amit elkérnek. Játékgéppel legalább nagy ritkán nyerni lehet, ezek az oldalak viszont kivétel nélkül szarok és haszontalanok.


A JSZP az egyetlen, ami működik, de az meg ugyebár nem is fizetős.

2023. márc. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ár/érték arányban a jszp a legjobb, mert az ingyen van
2023. márc. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kérdező vagyok. Olyat ne írjatok, hogy a JSZP amit érdemes, és csak azt, mert ez nem így van.

JSZP-n nincs részletes adat, nem lehet tudni, hogy mi történt, nyilván pl a totalkaron sem, de azért nem mindegy, hogy egy elem sérült, mert beletolatott vki az autóba vagy nem.

Mutatom a példát:


2021-11-17 128.765 200.000 HUF 10.000 HUF 0 HUF 200.000 HUF


Sérült alkatrészek

J.hátsó

oldalrész, B.h.ajtó, Tetőlemez, J.h.kül.vízlehúzóléc, Csomagtértető, J.h.ajtó, Motorháztető, J.tetőkoszorú, J.e.sárvédő,

B.tetőkoszorú, J.e.ajtó


vagy egy másik autó:


2020-09-11 239.425 300.000 HUF 0 HUF 300.000 HUF 600.000 HUF


Sérült alkatrészek

Motorháztető, J.h.ajtó, J.e.ajtó, J.e.sárvédő, E.vészh. borítás, J.küszöb borítás, J.hátsó oldalrész


Ezt nem mondja megy egy jszp. De ha külföldről behoztt, azt a TK sem.

Azért jobb, mint egy játékgép.

2023. márc. 25. 17:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#3 "nem lehet tudni, hogy mi történt"


A többi platformon sem lehet tudni. Sok esetben fizetsz azért, hogy még kevesebb infót kapj az autóról, mint amit a JSZP ingyen ad. Ahol pedig vannak extra információk, például kártörténet, ott jó esély van rá, hogy az információk hamisak, valótlanok.


Javaslom a Becsületesnepper videóját a témáról, ő speciel a carvertical-t húzza le, de kétlem, hogy a többi sem jobb. Ami a JSZP-n nincs fent, az nem publikus adat, szóval máshol sem lesz fent.

2023. márc. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"de kétlem, hogy a többi sem jobb"


Akarom mondani garantálom, hogy a többi sem jobb.

Vagy kétlem, hogy a többi jobb lenne.


Válassz, kicsit összemostam a két mondatot. :D Lényeg a lényeg, hogy ezek az információk teljesen megbízhatatlanok, de minderről szó esik az említett videóban, kipróbálva és bizonyítva, hogy kamu.

2023. márc. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A jszp az rengeteg infót ad. Megtudhatod az alvázszámot, láthatod mikor került forgalomba, mikor került itthon forgalomba, ha behozott. Hány gazdája volt, fotókat az eredetvizsgán, műszakikról, km futás. És többnyire az is benne van, ha sérült az autó, ha lett jelentve. Viszont van, hogy a jszp sértetlennek mutatta, a TotalKar - ami csak magyar sztorikat tud - látta, hogy sérült. A CarVerical elvileg a külföldi előzményeket is tudja. Ezt nem tudom biztosan, még nem használtam. Ha valaki képben van, megírhatná - ha jól emlékszem pont a Becsületesnepper videóból tudom.

A BN lehúzza a CarVerit, de nem azért, mert valótlan az adat, ami benne van, hanem azért, mert az összegeket kifogásolja, s ha jól emlékszem, külföldi javításról szóló összegeket hoz példának, hogy egy kicsi javítás és (szerinte) irreális összeg szerepel mellette. Ugyanakkor a BN nem húzza le a Totalkar.hu-t, sőt. Úgy érzem, hogy itt egy kicsit "haza beszél". A CarVerti pedig - ha jól emlékszem - tudja a külföldi dolgokat is, még a TK csak a magyart. folyt.

2023. márc. 25. 18:04
 7/10 A kérdező kommentje:

#4-es:

"A többi platformon sem lehet tudni. Sok esetben fizetsz azért, hogy még kevesebb infót kapj az autóról, mint amit a JSZP ingyen ad."

JSZP megmondja volt-e káresemény, mikor volt, s okozó vagy károsult. De van, hogy a JSZP nem tud káreseményről, pl. a TotalKar pedig tud.

Ha nem volt magyarországi kár, akkor a TK sem kerül pénzbe.

Azt ingyen megmondja.


"Ahol pedig vannak extra információk, például kártörténet, ott jó esély van rá, hogy az információk hamisak, valótlanok."

Ezt nem tudom mire alapozod. Mindjárt csatolok neked egy valós lekérdezést, saját autó volt, minden stimmel - az összegek nem, van ami jóval több volt mint a becsült összeg, a károsult biztosítója fizette, márkaszerviz mindent cserélt, nem kalapált, nem végzett lakatos munkát stb.

Érdekességképp:

01. róka gázolás

02. álló autóba belekoccant egy másik hátulról

03. haladó autóba oldalról beletolatás

04 és 05. Ugyanaz a jégverés, csak valahogy elcseszték a biztosítónak a leadást, ezért szerepel kétszer.

Minden valós rajta.

De kérdeztem le autóvásárláskor is, eddig minden egyezett.

Arra nagyon jó, hogy lásd, milyen elemek sérültek (persze ha le lettek jelentve). Ezt nem lehet elvitatni. Jszp-n ezt nem látod. Nem mindegy, hogy valaki megkarmolta a lökhárítót vagy frontálisan telibevert egy falat.


Szóval nem rosszak ezek, használjátok, de akinak tapasztalata van az megírhatná melyik a legjobb. :)

Köszi.

2023. márc. 25. 18:22
 8/10 anonim ***** válasza:

"Minden valós rajta. Mondjuk a becsült összeg nem, pedig az egésznek az a legfontosabb része és az téves, de amúgy full valós és megbízható."


Aha értem logikus.


"Ezt nem tudom mire alapozod"


Hát mert nem olvasol. Becsületesnepper, videó, teszt több autóval, mind kamu volt.

2023. márc. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ha jól emlékszem a BN videóra, abban csak azt kifogásolták, hogy rengeteg pénz volt felírva egy javításra, ami indokolatlanul elriasztja a laikus vevőt.

De a sérülés az valós volt, csak szerinte jóval olcsóbban javítható lett volna.

Nem tudom, hogy ez minek köszönhető, de úgy hiszem, hogy a külföldi márkaszervizek meglehetősen drágán dolgoznak, s az autókat ott oda viszik, nem Szerelő Jóskához a szomszéd utcába a sufniba, aki megoldja okosban.

De a sérült elemek valósak voltak, ha jól emlékszem.

Mindenesetre a Totalkar.hu megbízható volt több esetben.

2023. márc. 26. 00:50
 10/10 anonim ***** válasza:

"a sérülés az valós volt"


Az lehet, hogy valós, amit ír, csak értelmetlen és haszontalan. Például te magad írtál ilyet egy lekérdezésre, hogy: "haladó autóba oldalról beletolatás" Ez nem mond semmit. Ez lehet pici kár, lehet hatalmas kár. Lehet egy apró horzsolás amit csak újra kell csiszolni és fényezni, meg lehet egy nagyobb kár, szerkezeti sérüléssel, elemcserével, stb. Szóval mégis mennyi hasznot látsz ebben a mondatban, hogy "haladó autóba oldalról beletolatás"? Mert én semmit. Semmi fontos, semmi hasznos nem derül ki belőle.


"rengeteg pénz volt felírva egy javításra, ami indokolatlanul elriasztja a laikus vevőt"


A pénz alapvetően lehetne egy jó mérce arra a problémára, amit az előbb felírtam. Abból, hogy a javítás 200e volt vagy 800e, elég jól lehet következtetni a kár mértékére. Na de itt is rögtön felvetődik két probléma: az egyik pont ez, hogy kamu összegeket írnak oda, a másik pedig az, hogy mint te is írtad, nem mindenki javíttat márkaszervizben, sokan a Szerelő Jóskához viszi, aki negyed annyiért dolgozik. Szóval például oda van írva egy javításhoz, hogy 200e. Ez jelentheti azt, hogy márkaszervizben javított kisebb sérülés, Jóskánál javított közepes sérülés, vagy Jóskánál javított nagy sérülés ami azért ilyen olcsó, mert ő Jóska és ocsmány fos munkát végez. Szóval még mindig semmivel nem vagyunk közelebb ahhoz a válaszhoz, hogy mekkora volt a sérülés és milyen állapotban van most az autó, azaz hogyan lett megjavítva.


Szóval még mindig ott tartunk, hogy ezeken az oldalakon feltüntetett adatok (beleértve a totalkar-t) egyáltalán nem biztosak. Nem megbízható oldalak. Lekérdezel egy autót és olvasol róla ezt-azt, de nem lehet tudni, hogy valós adatok-e. Lehet, hogy valósak, de nem tudsz róla meggyőződni, nem lehet benne megbízni. Hiába kaptál információkat, éppen ugyanolyan kétséges az autó állapota és előélete, mint a lekérdezés előtt. Szóval semmivel nem vagy előrébb és ezért a semmiért még lehet fizettél is.


Ezért mondom, hogy haszontalan pénzkidobás az összes, mert lehet valós adatokat írnak, de hiába, mert sosem tudja az ember, hogy tényleg valós-e, szóval megbízhatatlan. A JSZP-n kell lekérni, ami ott van, az a biztos és CSAK az a biztos, minden más pénzkidobás. Oda kell menni az autó mellé és átnézni, kizárólag így lehet biztosan kideríteni.

2023. márc. 26. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!