Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet az ok?

Mi lehet az ok?

Figyelt kérdés

Adott egy 2007 Opel Astra H 1.6 XEP motorkódú autó, ami 1,5 hónapig állt mert szerelők ide-oda passzolgatták. Nem is ez a lényeg, hanem hogy amikor 1,5 hónap után kész lett az utó, a szerelő aki megcsinálta végül, mondta hogy a próbakör alatt nagyon kék volt a kipufogó gáz. Nem tudja megmondani hogy a sok állástól, vagy valami mástól de ette az olajat. Miután elhoztam, én is tapasztaltam néha erősebb gázadásra jött a kékes füst, de estére (kb 40km után) már nem tapasztaltam. Ez volt 2 napja.


Annyi hogy az állása alatt volt egy szelepfedél csere is, nem tudom hogy ez befolyásolhatta-e. Az olaj sehol sem szivárog, csak ez a kékes füst volt a fura ami már megszűnt (2 napja használom újra)



2023. márc. 26. 12:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Jó, de ha megszűnt, akkor mi a kérdés? Örülj neki és használd!

Ha meg kiderül, hogy mégis fogy az olaj, akkor szét kell borítani a hengerfejet és szelepszár-szimeringeket kell cserélni.

Önmagában csak az állástól nem fog olajat fogyasztani.

2023. márc. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Állástól nem lenne szabd hogy egye az olajat, főleg hogy az égéstérbe kerüljön csak úgy. Szerelés közbe simán lehetett hogy bekerült egy kevés a hengerekbe és mostanra égett ki. Bár elég "ügyes" szerelőd lehet ha ide-oda passzolgatta és másfél hónapig állt az autód, egy normális szervízbe 1 max 2 nap alatt megcsinálták volna, és normálisan, nem passzolgatták volna ide-oda.
2023. márc. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!