Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki egyedül van és folyamatosa...

Aki egyedül van és folyamatosan kéne az autó, az hogy oldja meg a szerelőhöz járást?

Figyelt kérdés
Pl. faluban lakik, ahol nincs normális tömegközlekedés, de az autót kell vinni szerelőhöz, de a szerelő több nap mire megcsinál valamit, mert sok a munkája, de a tulajnak meg munkába kéne mennie és 1 autója van kevés pénz miatt.
2023. márc. 26. 18:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonló ok miatt vettem egy 50-es motort. Ha jóidő van, akkor a 30km-re lévő munkahelyemre gyakran inkább azzal megyek, még ha nem is muszáj.
2023. márc. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1 Nem akarok motorozni, sokáig szeretnék élni. Nem is nagyon tudnám hova tenni.
2023. márc. 26. 19:13
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy, hogy autószerelő vagyok. Munka után bent maradok megcsinálni a sajátomat, vagy ha nagyobb munka akkor hétvégén bemegyek külön.


Nem hinném, hogy ez neked segít, de te kérdezted... :D

2023. márc. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#3 Valóban nem segít, de igen, úgy könnyű :D Ha nem lennél autószerelő hogy oldanád meg?
2023. márc. 26. 19:17
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Vannak szervizek, amik tudnak "csereautót" biztosítani a szerelés idejére, én keresnék egy ilyet a környékemen.
2023. márc. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is magamnak csinálok rajta mindent... Tudom ez sem segít rajtad :D
2023. márc. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Csereautó fizetős szokott lenni?
2023. márc. 26. 19:25
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Fizetős, szervíz és munkafüggő, hogy mennyibe kerül, de napi kettő-ötezer forintra kell gondolni. Ha van CASCO, a biztosító is fizetheti bizonyos esetekben.
2023. márc. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Az autót elsősorban karbantartani kell(ene), nem megvárni, amíg mozdulni sem lehet vele.

Persze, a legnagyobb jóindulat mellett is előfordulhatnak váratlan esetek, de a lényeg, hogy vidéken, ha jó a kapcsolat a szerelővel, a karbantartás idejét lehet ütemezni is.

Nem szoktam hetekre a szerelőnél hagyni az autót, megbeszéljük, mikor tudja csinálni, és akkor viszem oda.

Olajcserét meg is várom, vagy, ha kisebb javítani való van, amihez az alkatrészt addigra már beszereztük.

Komolyabb baj esetén nem igazán van alternatíva, pl egy hengerfejes autó javítása azért is több nap, mert az elemeket neki is el kell vinni szakműhelybe, ahol nem azonnal lesz kész.

Karosszéria munkáknál szintén lehet ütemezni, de ehhez kell egy szerelő, aki partner a dologban.

Nem azonnal csinálja, de megbeszéltek egy időpontot, és amikor oda viszed az autót, valóban azzal foglalkozik, nem mással... te pedig megfizeted.

2023. márc. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a múltkor is úgy volt, hogy kaptam 1 hét múlva időpontot, odavittem és egy egész nap alatt nem sikerült még belekezdeni sem. Akkor meg tudtam oldani még a munkába jutást, de el kellett hoznom végül úgy, hogy nem csináltak vele semmit. Persze a karbantartást megkapja, de ha lerobban vagy ilyenek akkor van baj.
2023. márc. 26. 19:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!