Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnék elszállítani...

Hogyan tudnék elszállítani egy robogót? Az eladónak a segítségét, vagy az utánfutó kölcsönzőt mennyire lehet megkérni ilyen jellegű asszisztálásra? (természetesen pénzért cserébe) nem kellett még sosem ilyet intéznem, többi lent!

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy robogót, munkához lenne rá szükségem, de az igazat megvallva, még nem ültem robogón, jogsim van de motoros tapasztalatom nincs, így első próbálkozásként nem mernék vele átjönni a városon. Saját autóm sincs, apukámét tudnám elvinni, de sosem szállítottam még utánfutóval, tehát azt sem tartom jó ötletletnek első próbálkozásnak egyedül nekivágni. Kértem apukámat, hogy segítsen, de világossá vált, hogy ez nem opció. Tehát arra gondoltam, hogy az eladót vagy az utánfutó kölcsönzőt megkérném, hogy segítsen a szállításban, (használtat vennék) csak nem tudom ilyet mennyire lehet. Van valakinek ilyesmiben tapasztalata? a pénz bizonyos határig nem akadály, csak a szállítást nem tudom megoldani egyedül.

Azoknak akik esetleg fennakadnának azon, hogy minek veszek robogót ha nem tudok rajta közlekedni: a munkámat nyáron kezdeném el, addig ezt a 2 hónapot arra használom, hogy minden ahhoz szükséges dolgot előkészítsek, beszerezzek. Nyugodtabb környezetben ismerkednék meg a motor működésével, nem gondolom, hogy ne menne a mechanikai kezelése, de nem ott akarom elkezdeni próbálgatni/tesztelgetni hazafelé jövet, balesetet, vagy bármi fennakadást nem szeretnék okozni. Én úgy gondolom, hogy ez egy megfontolt döntés a részemről, és mindenki elkezdi valahol.



2023. márc. 27. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Megegyezel az eladóval, hogy vigye el hozzád vagy keresel egy tehertaxit
2023. márc. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Teli van a net és a facebook is hirdetésekkel, keress egy motormentő/motorszállító céget, aminek közel van a telephelye és elviszik. Vagy kérd meg az eladót. Lehet ingyen is átjön vele a városon, ha utána kocsival hazaviszed
2023. márc. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Minden megoldható csak megkell fizetni.

De nem olyan nagy dolog egy robogóval menni, alig több mint egy bicikli.

Csak nem kell teljesen csavarni neki és szépen eltudsz gurulni vele.

2023. márc. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sok ilyen fuvarozó van szerintem, aki nagyobb autóba begurítva elvinné. De ahogy említették nem lenne az olyan bonyolult. Én is úgy kezdtem mászkálni az 50-essel, hogy előtte nagyon motorozni sem nagyon "tudtam".
2023. márc. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sok beszédnek sok az alja. Elviszel autóval egy motoros ismerőst, az hazaviszi neked. Biztos benne vagy motoros vagy márka/típusspecifikus facebook csoportokban, motorosok jó emberek, én pl. egy bambiért simán segítenék egy idegennek is, ha megköti a kötelezőt és megbízik bennem.
2023. márc. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Illetve rengeteg vállalkozás van, aminek rutinfeladat eltrélerezni egy motort.
2023. márc. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1. nincs egy haverod sem, vagy ismerősöd akinek van jogsija és elmegy veled?

2. ha az eladó rugalmas hazaviszi neked te meg visszaviszed autóval

3. kikerülöd a várost, addig is gyakorolhatsz az új robogódon

4. tehertaxi


De ha ennyire félsz vezetni akkor hogyan gondoltad a vásárt? Próbakört? Ha nagyon nem értesz hozzá könnyen kifogsz egy lerúgott de eladásra felkészített példányt.

2023. márc. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, nagyon segítőkészek voltatok! ment a pipa!

ahogy a #7-es írja, valóban nincs olyan ismerősöm, aki segítene/értene hozzá, apukámat leszámítva, de ő nem akar benne segíteni, nem akar eljönni velem megnézni, mert én tényleg nem tudom mit kell rajta megnézni, hogy ne vegyek rosszat

annyit mondott, hogy mindenképp 4 ütemű legyen illetve ne legyen 2015 előtti évjáratú, de zöme ennél régebbi, nem tudom, ez tényleg ennyit számít?

a képes motoron keresgéltem egyébként, 400 000 ft a keretem rá, és Budapesten keresek

ha esetleg ti segítenétek, belinkelnék ide egyet-kettőt, amit szimpatikus nekem, hogy ti a hirdetés alapján hogy látjátok, érdemes -e egyáltalán megnézni

nem sietek annyira, de júniusig jó lenne szerezni egyet

2023. márc. 27. 17:56
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 Robogókhoz nem értek annyira, mint a motorokhoz, de totalbike-on biztos találsz jó tippeket, rengeteg régi olvasói levélből meg lehet tudni dolgokat, típushibákat, mit kell nézni stb. Ha Budapest, és megvan az alany, akkor tuti találsz jogsis embert, aki elhozza neked. Mondom, egy bambiért még én is hajlandó vagyok rá. De ne csak Budapesten keress, nem ér véget a világ a Budapest táblánál, egy jó jármű megéri az utazást érte.
2023. márc. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!