Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Feltettem a nyári gumikat,...

Feltettem a nyári gumikat, azóta furán viselkedik az autó. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Vettem egy 2.0tfsi automata audit ősszel, téli szett volt ekkora az autón.


Kaptam hozzá egy nyári szettet is, gumisok szedték le, rá volt írva, hogy melyiket honnan.


Ezt én otthon magam cseréltem le nemrég.

Tudom hogyan kell cserélni, legalább 20-30x cseréltem már kereket.

Nem maradt rajta központosító gyűrű se, nincs rajta szélesítés.

A felni gyári audi, gond nélkül felmegy.


2021-es michlein alpin 4s van rajta, ami prémium termék. A profilja nagyjából egyenletes, nem látok rajta félrekopást és 4-5mm profil tuti van még rajta.


Száraz időben padlógáznál az autót fogja az elektronika, mintha nagyon lapos lenne a gumi, vagy hóban mennék.

0-80km/h között villog az esp, és oldalra is húz az autó.


A gumi mérete 235/35r19. Az autó összsúlya kb 1600kg velem.


Idáig elöl 2.2 hátul 2.0 bárt fújtam bele, most emeltem 2,5 és 2.2-re, de így is nagyon fura az autó.


Tegnap esett az eső, és konkrétan annyira elforgott a kerék és mozgott oldalra az autó már félállású gáznál is, mintha lefagyott úton mennék vele…



Mégis mitől lehet ez? Semmi ötletem nincsen.


Forgásirány nincs a gumikon, csak egy outside felirat, nem kétszéles a szett, mind a 4 felni ugyan az a méret, így összekeverni se tudtam semmit.


2023. márc. 28. 11:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Centírozva is volt, nem ráz 200-220 felett sem, tökéletesen fut, de csúszik az autó és nem tapad be!
2023. márc. 28. 11:42
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
*Centrírozva (bocs az offért)
2023. márc. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Hány éves az a gumi?

A 4S az nem 4 évszakos? az télen is szar meg nyáron is.

2023. márc. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2 éves, de rosszul írtam.

Michelin pilot sport 4s

2023. márc. 28. 12:20
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

Pilot Sport. SPORT. Nem közútra lett kitalálva, hanem pályára. Lehet persze közúton is használni, de a sportgumiknak hidegen semmi tapadása nincsen, ezeket rendeltetésszerű használat esetén (azaz pályán) fel kell melegíteni üzemi hőfokra, ahogy pl. F1-ben is látod és csak utána tapadnak.


Olyan ez, mint a nagyteljesítményű fékbetét/féktárcsa, hidegen haszontalan, fel kell melegíteni, utána viszont sokkal jobb a teljesítménye. De amíg hidegen erőlteted, addig semmire nem mész vele.

2023. márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom ezzel a típussal szerelik az összes nagy teljesítményű új audit, bmw-t mercedest….

Azok is így csúsznak vajon? Szerintem nagyobb gond lesz itt, mint az, hogy hideg a gumi.

2023. márc. 28. 12:33
 7/9 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb, ha vissza rakod legalább előre a télit, kipróbálod.


Gondolom nyomás szenzoros az autó, s mindegyik kérékben van nyomás szenzor.


Hagyományos felfüggesztéses vagy elektronikus?

Nem ismerem az Audit, de ha elektronikus felfüggesztéses ott is lehet a gond.

Avagy automataváltó.

2023. márc. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hagyományos felfüggesztéses, és nincs nyomás szenzor sem.

Automata váltó olaj csere és trafó, izzógyertya csere volt a hiba előtt.


Visszateszem a télit akkor előre a hétvégén.


(Az lehetséges esetleg, hogy a felnin elforog a gumi, vagy a nyomás miatt ez kizárt?)

2023. márc. 28. 12:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha a télivel jól ment az autó és nem volt gond a stabilitással, akkor még az lehet, hogy mégse arról az autóról valók a felnik+kerekek

Centírozva tényleg volt vagy csak rámondták? Vidd el egy gumishoz és megnézik, lehet a felninek van baja amit te nem látsz, de sokat látott szem elsőre kiszúr.

2023. márc. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!