Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mozgó traffipax, civil rendőra...

Mozgó traffipax, civil rendőrautók?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Vannak ugye a civil rendőrautók, amikből mérni is szoktak, de én most a mozgásban lévőkre gondolok, amik haladás közben mérik a sebességet, meg figyelik az egyéb szabálytalanságokat. Kérdésem az lenne, hogy ezek az autók, illetve a benne ülő rendőrök csak akkor tudják megbüntetni az embert, ha ki is szedik a forgalomból és megállítják? Vagy simán elég a kamera, amivel menet közben rögzít? Például egy sebességtúllépést szemből, vagy hasonlók.


2023. márc. 29. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell,hogy megállítson, csak megy a csekk ugyanúgy mint ha az út széléről mérnének. Ha mégis megállitanak,akkor pontot is kapsz.
2023. márc. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, azt hittem mindig meg kell állítaniuk az autóst hozzá, a kamera benne csak az észlelésre van, de önmagában büntetés adására nem jogosult. Ezek szerint tévedtem.
2023. márc. 29. 22:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A rendszer teljesen zárt. A felvétel automatikusan feltöltődik a szerverükre, akármilyen módon is métnek.

Ha megállítanak, pontot is kapsz, mint írták, de a tolerancia sokkal kisebb.

Pl. úgy 50-es úton már 54-től bírságolnak.

2023. márc. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy #3 mondja. Sokan úgy közlekednek, hogy durván megengedett sebesség + 15-20km/h, mert a trafinál alapból nagyobb az egérút + még van egy tévedési határa is, tehát kb ennyivel mehetsz gyorsabban úgy hogy nem jön a csekk. Autópályán például az óra szerinti 150 ebből a szempontból biztonságos.


Viszont ha pont kifogsz egy rendőrt aki megmér és megállít, akkor ennyiért már simán kapod a csekket. Én is azok közé tartozom akik azért legtöbb esetben rátesznek 10-15km/h-t a megengedettre, ez már sok éve így van és sosem kaptam semmit érte, ameddig egyszer meg nem mértek vidéken az út széléről és félre nem állítottak, aztán jött a 30 ezer forint, hiába mentem annyival amennyiért a fix trafi még nem bírságolt volna.


Szóval figyelni kell, legjobb ha tartod a szabályokat, de azért tegye a szívére a kezét minden szentfazék ember - mindannyian rálépünk néha a gázra egy kicsit túl kövéren.

2023. márc. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!