Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nincs aknátok, de még is...

Ha nincs aknátok, de még is szeretnétek az autót alatt matatni, akkor hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Nyilván elviheted ismerőshöz vagy lehet venni ilyen otthoni rámpákat, de most mást alternatíva érdekelne. Köszönöm a hasznos válaszokat!

2023. márc. 30. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha elég magas az autó, akkor simán minden nélkül is pl. ki lehet cserélni az olajat, de komolyabb szerelgetésre nagyon kényelmetlen emelő vagy akna nélkül.
2023. márc. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem suv barátom és nem is terepjáró.
2023. márc. 30. 23:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Felemeljük.
2023. márc. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
#2 Akkor mit vársz? Pricc-pracc és repülni fog vagy mi? Ha van ilyen biztonsági fém tartód, akkor meg tudod emelni egy emelővel és szerelgethetsz ahogy akarsz.
2023. márc. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hívok néhány havert és felborítjuk az oldalára. Persze a B-oszlop alá teszünk néhány egymásra tett kereket, az alja felől pedig kitámasztom két helyen és mehet akár az alvázvédőzés is kényelmesen.
2023. márc. 31. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 veterán vas ***** válasza:
....eközben a garázsomban porosodik 4db. állítható emelőbak. 😉
2023. márc. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 krwkco ***** válasza:

Pl. a gyári emelővel fel lehet emelni és 2 szerelőbakkal fel lehet tánasztani az elejét, hátulját vagy az egyik oldalt.

Vagy 4 bakkal az egész autót.

[link]

2023. márc. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tavaly nyáron végre rászántam magam és kiástam a garázsban az aknát. Sokkal kényelmesebb ezután dolgozni.

Előtte rámpát használtam. Nem olyan nagy beruházás, pár tízezer forintért már kapható.

Még ez előtt meg megemeltem az autót és bemászva alá, alatta fetrengtem. Ami egyrészt irtó kényelmetlen, klausztrofóbiásoknak nem ajánlom, másrészt van amit el sem érsz normálisan.

Más alternatívát nem tudok elképzelni.

2023. márc. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Emelőbakkal, vagy rámpával. Google a barátod.
2023. márc. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 veterán vas ***** válasza:

#8.

Természetesen igazad van, de nekem is -mint több ezer autósnak- csak a panelház alatti garázs jut.

Ott sajnos nem járható az akna ásás.

A rámpa -még ha szétszedhető is- nagyon sok helyet foglal, szóval marad a krodokil emelő, 4 bak, és nikecell aláfekvő.

2023. márc. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!