Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért megy el minden autógyárt...

Miért megy el minden autógyártó a giccses, kék színű, belső hangulatfények irányába? Legutóbb Mercedesben. most Toyotában találkoztam vele.

Figyelt kérdés
Szerintem kifejezetten zavaró hogy kék színű hangulatfényeket meg háttérvilágításokat alkalmaznak. Miért nem jó a fehér, vagy sárgás? Ami a szemnek is kellemesebb. Nemrég Mercedesben, most Toyotában találkoztam vele.

2023. ápr. 1. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet állítani. Mercinél pl 64 szín közül vagy ki is kapcsolhatod ha zavar.
2023. ápr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Revolúcióbiológus ***** válasza:
100%

Buszokon is kék színű az utasfolyosó világítás. Az oka nagyon egyszerű: a kék verődik vissza legkevésbé az üvegekről és az vakít el legkevésbé, míg a fehér túl erős és eltereli a figyelmet. Talán a zöld hasonló még, a repülőgépek kezelőszerveinél az lett a standard. Kapcsold fel éjjel az olvasólámpát és megérted.

Meg amúgy a műanyag járműbelsőknek nem is állnak túl jól a meleg színek, az illik az otthoni fa bútorokhoz és világos falakhoz, de egy fekete-szürke műanyag beltérben iszonyatosan hülyén nézne ki.

2023. ápr. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
#2 Plusz kék fény szinte nincs is a közlekedésben, tehát sem jelzőlámpa sem semmi nincs ami kék így nehezebb össze téveszteni a visszaverődő fénnyel.
2023. ápr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!