Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyar állampolgár hogyan...

Magyar állampolgár hogyan járhat szlovák/német rendszámos tartósbérletes autóval hivatalosan itthon?

Figyelt kérdés

Gondolkozom a bérlésen, és sokkal jobb ajánlatokat kapok külföldről.

Áfás egyéni vállalkozó vagyok, ez elegendő a bérléshez, semmi mást nem néznek.

Megkérdeztem legális-e, amire azt válaszolták, hogy természetesen, és többezer autó van jelenleg is kiadva magyaroknak.


Ez valóban szabályos? Nem ütközik semmilyen törvénybe?

Illetve sokan az első rendszámot nem is teszik fel, ezt hogyhogy nem büntetik?

Csak hátsó rendszámmal mászkálnak.


2023. ápr. 2. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:

"Illetve sokan az első rendszámot nem is teszik fel"


Ezt mégis honnan veszed? Ez csak egy általad generált "sokan" duma. Én szökőévente ha látok olyan autót, aminek hiányzik, ott meg feltehetően elhagyták.

2023. ápr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Túlzás, hogy sokan, de az EU-n belül bárhol lehet vállalkozása egy EU-s állampolgárnak, és ha a vállalkozása Szlovákiában, vagy Németországban van bejegyezve, lízingelhet autót a cég nevére, címére.
2023. ápr. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem nincs cégem sehol, mégis azt mondják, hogy vezethetem a külföldi rendszámos autójukat. Így szólt a kérdés is.
2023. ápr. 2. 20:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Külföldi rendszámú járművek üzemeltetésének szabályai | A Magyar Rendőrség hivatalos honlapja

[link]

2023. ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!