Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyári felni méretnél szeretnék...

Gyári felni méretnél szeretnék egyel nagyobbat, ezekkel a paraméterekkel jó lehet az én autómra?

Figyelt kérdés

Gyári felni méretek: 15col

Osztókör: 4x114,3

ET: 46

Agyméret: 67,1

Anyák: M12x1,5


Kinézett felni méretei:

Szélesség: 7col

Átmérő: 16col

4x114,3

ET: 39

Központi furat: 72,3mm


Nem minden egyezik meg ugye a gyárival. Ez a méret mennyire terhelné meg az autót? Amik eltérnek, azt lehet-e valamilyen módszerrel kiegyenlíteni?

Illetve, ha ez a felni jó, akkor milyen méretű abroncsot érdemes venni rá?


Próbáltam utána járni, de szeretnék biztosra menni. Az én autóm eléggé ritka darab, nehéz rá bármit is találni. Tanácsokat örömmel fogadok.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2023. ápr. 3. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:

HA a felni jó rá az még semmit nem jelent, mert a gumival együtt kell nézni.

Azzal tudod meg a kerék átmérőt , a szélességet is hogy hogyan fér be.

2023. ápr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gyári GUMIméretet kéne tudni ehhez. Az ET számot viszont megkell nézni, ha kisesik a gyárilag elfogadott intervallumból kárt tehet a futóműben.
2023. ápr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A felni jó lesz, kicsit kijjebb fog állni (nem írod a gyári szélességet), de nem lesz vele gond. Tehermentesítő kell majd a nagyobb középfurat miatt.

Gyári gumiméretet szintén nem írod, így csak annyit lehet mondani, hogy váltóméret legyen. Vannak kalkulátorok, táblázatok rá

2023. ápr. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A gyári gumiméretre kalkuláltam: 195/60, 6Jx15

2023. ápr. 3. 17:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Van váltóméret kalkulátor.Keress rá.
2023. ápr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!