Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha műszeregységet cseréltem...

Ha műszeregységet cseréltem motorban azzal nem foglalkoznak műszaki vizsgán?

Figyelt kérdés
Adott egy yamaha dt 125r motorkerékpár aminek az egész műszer egységét kicseréltem mert nem működött a napi számláló és repedt rossz állapotú volt. Egy ugyan olyan motorból bontott de szép órát kapott amin minden működik, természetesen a km óra állás az nem egyezik meg az eredetivel mert pár 10 ezerrel kevesebbet mutat. A bontott alkatrészről van számlám és az eredeti órát is megtartom, ha később eladásra kerülne a sor (bár nem tervezem) akkor a vevőt tájékoztatnám az óra csere okáról és a régit is adnám. A kérdés az hogy műszaki vizsgán ezzel foglalkoznak e.
2023. ápr. 4. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Ha kevesebbet mutat mint amit a legutóbbi műszakikor rögzítettek a rendszerben, készülhetsz kényes kérdésekre
2023. ápr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Milyen kényes kérdésekre? Hogy miért cseréltem ki? Pont ez a lényeg hogy ebbe bele köthetnek e? Nyilván mást nem tudok mondani meg nem is akarok mint az igazat. Ennél pontosabb válaszra van szülségem mert nem akarok letolt gatyával oda menni hogy esetleg valami papírt még be kell szerezni és nincsen ott.
2023. ápr. 4. 11:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ha bármit is számítana az óraállás, akkor a Járműszokgáltatási Platformra se kerülhetnének fel visszatekertek órájú járművek, de tudjuk, hogy simán beveszi a rendszer a kevesebbet is. Sőt vannak igen durva bakik is benne. Szóval nemhiszem, hogy ebbe belekötnének, meg gyanítom, hogy a műszakiztató is csak feltölti az adatbázisba, nem nézegeti, hogy a motorodat korábban milyen kilométerállásssal vizsgáztatták.
2023. ápr. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!