Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik esetben fogyaszthat...

Melyik esetben fogyaszthat többet az autó? 40 perc és 20 km városban araszolgatva, vagy 40 perc és 60 km autópályán?

Figyelt kérdés
Szóval 40 percbe telik megtenni mindkét távot, csak az egyik 20 km, míg a másik 60 km. Szerintetek lehetséges, hogy 60 km-es egyenletes tempójú autópálya szakaszon fogyaszt annyit az autó, mint 15 km-en a városi dugóban araszolgatva? Vagy mindenképpen többet fogyaszt a nagyobb távolság miatt?

2023. ápr. 5. 09:49
 1/5 Morzsi007 ***** válasza:
Városi fogyasztás mindig több, mint az országúti egy autónál, viszont itt harmad annyi utat kell megtenni nagyobb fogyasztás mellett. Ha 3x annyit fogyasztana városban az autó, mint autópályán, akkor ugyanannyi üzemanyagot használna el nagyvonalakban, mivel 20 km és 60 km-ről van szó. Viszont ennyivel nem kér többet, vagyis kevesebbet fog enni 20 km városi úttal, mint 60 km pályázással. Én így látom, elméletben.
2023. ápr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Autófüggő, de a városi fogyasztás az autópályásnál max negyedével, esetleg harmadával, de biztos nem háromszorosa.
2023. ápr. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudod mit jelent az araszolgatás? Ha 40 percig araszolsz, haladsz 3-5 kilométert. Ha ennyi idő alatt megteszel 20 kilométert, akkor az a normális forgalom, és nem dugó.

A saját autóm adataival számolva

autópályán 40 km = 1.8L = 18 percnyi autózás

városban 20 km araszolgatva = 1.7L = jó sok idő, nem 40 perc, és nagyot változtathat az eredményen ha csak kuplungot felengedve alapjáraton gurulsz a sorban, vagy 20 méterenként megállsz, és elinduláskor gázt is adsz, vagy magasabb fordulatszámon haladsz lassan... tehát nagyon nagyon eltérő számok számok is kijöhetnek, még ugyan olyan autóval is, ha mások a körülmények.

2023. ápr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Autópálya egyértelmű, de ki is számolom.



40 perc /20 km az nem araszolas hanem jó haladás így visszük a gyereket suliba. Átlagfogyasztás 11 liter /100km tehát 2.2 liter kb.


Autópályan ugyanez az autó 7 litert/100 enne 90es tempóval hisz az a 40 perc alatt 60km , tehát 4.2 litert jelent.


Van másik autóm, ott más számok jönnek ki mert autópályán 90nel 6 liter városban gyerekjaratban 8 liter, de a kérdésre a válasz ugyanaz lenne

2023. ápr. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok átlag user, ezert bevállalnám inkább a pályát akkor is, ha több az üa költség.

Nem tudom milyen autó, milyen motorral, de a kuplung-fék, adott esetben kettőstömegű kombón szerintem 0-ra jönne ki a különbség és valószínűleg kevesebb nagyösszegű szervizlatogatás lenne a vége.

2023. ápr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!