Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja a Nívámnak?

Mi lehet a baja a Nívámnak?

Figyelt kérdés

2000-es 1.7i motoros níváról van szó

Üresbe rakom, elindítom az autót úgy hogy be van nyomva a kuplung, a fordulatszám el kezd emelkedni úgy hogy nem nyomom a gáz pedált. Ha üresben el kezdem felengedni a kuplungot akkor lefullad az autó. Meg próbáltam elindítani kuplung nélkül üresben, de akkor meg előre ugrik. A sebességekre egyáltalán nem reagál semmit, nem indul meg semerre és nagyon erősen jön a kuplung szag.



2023. ápr. 9. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Tuti hogy nincs üresben, valami ott nem jól működik.
2023. ápr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
sajnos a váltó feladta. Ne kínozd, vagy bontóból váltócsere, vagy javít.
2023. ápr. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
Kuplung összeszarta magát.
2023. ápr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 krwkco ***** válasza:
Milyen érzés, amikor a váltókart mozgatod? Ha nincs semmi ellenállása, akkor a váltóbowden/rudazat (nem tudom melyik van a Nívában) elszakadt/kiugrott.
2023. ápr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tangapánt ***** válasza:

Tolni lehet?

Mert ha összeborult valami a váltódban, akkor tolni sem tudod.

Gyanús hogy váltócsere.

Bármelyik klasszik Lada váltója passzol rá. (Természetesen a Samara nem.)

2023. máj. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Közben azóta meg oldódott. Ki cseréltem a váltót az volt a baja. Azt viszont nem tudtam hogy bármelyik 5 sebességes Lada váltó jó hozzá. Horror áron tudtam be szerezni egyet
2023. máj. 7. 12:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!