Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdődő hengerfej probléma?...

Kezdődő hengerfej probléma? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az alany egy 2009-es Seat Ibiza 6J 1.2 60PS, benzines. A vizhofokot nem mutatja a muszerfal. Tegnap mentunk vele autopalyan, ugy 300km-t, es az ut felenel besipolt, illetve elkezdett villogni a vizhofok ikon. Amikor visszavettuk a tempot 100-ra, eltunt a visszajelzes, de termeszetesen az elso lehetosegnel felrealltunk. Lattam hogy a kiegyenlitotartalyban a minimum alatt van a viz, igy vettem desztillalt vizet es fagyallot, osszekeveres utan pedig bele akartam onteni. Viszont ahogy letekertem a kupakot, teljesen megtelt a visszajovo vizzel a tartaly, sot ki is futott valamennyi, a viz pedig eleg meleg volt. Nem bugyogott, nem forrt fel, viszont feltunoen meleg volt. Lehetseges hogy hengerfejes lesz az auto, vagy lehrt ez valami mas problema is? Nem tudom hol kezdjuk a hiba felterkepezeset es elharitasat.

#olaj #Seat #hengerfej #Ibiza #Kiegyenlito tartaly
2023. ápr. 10. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Miután bemelegedett, akkor is füstöl (nagy mennyiségű távozó vízgőz) a kipufogón keresztül, ilyen plusz 10-15 fokokban? Érezni, hogy gyengébb, egyenetlenül jár a motor?

Ha ezektől mentes, akkor lehet, hogy csak ereszt valahol a vízkör és rossz a termosztát.

2023. ápr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 krwkco ***** válasza:

"Viszont ahogy letekertem a kupakot, teljesen megtelt a visszajovo vizzel a tartaly, sot ki is futott valamennyi, a viz pedig eleg meleg volt."

Nekem is pont ilyen hibám volt és egyszerűen meg lehetett javítani. Akkor csinálja ezt a hűtőrendszer, ha levegő van benne. Egyrészt, ha van valahol egy nagyobb levegőzárvány, akkor romlik a vízkeringésés túlmelegszik a rendszer. Másrészt a levegő sokkal jobban kitágul, mint a víz és ha megszűnik a túlnyomás mert letekered a kupakot, akkor kinyomja a vizet.

Rövid távon, ha haza akarsz érni, után kell tölteni. Ha van lebvegőztető csavar pl. a hűtő felső részén, akkor ott ki kell engedni a levegőt. (Sok autóra írják, hogy kilevegőzi magát, de ez nem mindig igaz.)

A teljes javításhoz meg kell találni azt a kis lyukat, ahol meleg motornál nyomás alatt kiszivárog az víz és helyette levegőt szívódik be. Nekem a termosztátházhoz vezető egyik cső derékszögű műanyag csatalkozóján volt egy repedés. Ha már amúgy is leeresztettem a hűtőfolyadékot, kikaptam a hűtőt és minden irányból jól kimostam. Ha jól átjárható, az is segít, hogy a motor járatása közben kimenjen a levegő.

2023. ápr. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. Egyaltalan nem fustol. Mikor megalltunk egy benzinkuton, direkt megneztem a kipufogot ujrainditasnal es semmi nem jon belole. Az hogy gyengebb-e a motor, azt nehezen tudnam megmondani, mert alapbol is gyenge :))

2. Az a baj hogy nem lehet utantolteni. Menet kozben semmi viz nincs a tartalyban, de miutan ra akartam tolteni, es kicsavartam a kupakot, tele lett, kvazi feltoltotte magat a rendszerben levo vizzel. Egyszeruen nem volt mar hely tolteni bele.

2023. ápr. 11. 11:46
 4/4 krwkco ***** válasza:

"Az a baj hogy nem lehet utantolteni."

Hideg motornál kell.

És nézz utána pl. a youtube-on, hogy hogyan lehet ezt a motort (vagy egy hasonló VW motort) légteleníteni.

És meg kell keresni a lyukat.

2023. ápr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!